Életforma.hu


8 tipp a vese védelméért

8 tipp a vese védelméért 

Magyarországon minden tizedik ember érintett a vesebetegségek valamelyikében, köztük a vesekő kialakulásában, pedig odafigyeléssel nagy részük elkerülhető lenne. A Budai Egészségközpont összegyűjtötte, hogyan védhetjük az anyagcserénket és méregtelenítésünket biztosító fontos szervünket.
6 tipp a nyári edzéshez

6 tipp a nyári edzéshez 

Hat jó tanács azoknak, akik a kánikulában sem szeretnének a mozgásrutinjuktól megválni. Igaz, számos kihívással kell megküzdeniük nyáron, mint túlhevülés, kiszáradás, hősokk, de nem lehetetlen megvalósítani a forró napokon sem a sportos életformát.
Gyógynövényes gyógyerő

Gyógynövényes gyógyerő 

Hová is induljunk? A hegyekbe, a tengerpartra? A Balatonra, vagy valami egzotikus országba? És mit vigyünk magunkkal? Bikini, olvasnivaló kerül legtöbbször a csomagokba. Kisgyerekkel a nyaralás gondos tervezés eredménye az úti cél kiválasztásától kezdve az utolsó kistrikó becsomagolásáig. Dr. Sebő Zsuzsanna gyermekorvos, homeopata most abban segít, hogy milyen lehetséges veszélyekre kell felkészülnünk, és mi kerüljön be feltétlenül az útipatikánkba, hogy tényleg felhőtlen legyen a nyaralás az egész család számára.
Így készüljünk az évszakváltásra

Így készüljünk az évszakváltásra 

Lassan megszokhattuk az elmúlt években, hogy az évszakok néha egyik pillanatról a másikra váltanak át, igazából minden különösebb átmenet nélkül. Nem mondhatjuk, hogy ezen a télen nem volt hideg, és még hó is akadt, mégis hirtelen beköszöntött a februári „ajándék-tavasz”. Amely persze nagyon jólesik mindenkinek, hiszen a szervezetünk már örült módon vágyakozott napfény és friss levegő után, de azért ennek nem mindig csak pozitív oldalai vannak. Bár az egészen biztos, hogy a mentális állapotunknak jót tesz a tavasz, és a D-vitamin raktárainkat is gyorsabban újratöltjük, de az amúgy már éppen vitustáncot járó influenza- és egyéb vírusok is sajnos remek táptalajt kapnak ebben az enyhe időben.
Kell-e fólia alatt sütni a húsokat? - videoval

Kell-e fólia alatt sütni a húsokat? - videoval 

Lefedjem vagy ne fedjem le? Öntsek alá vizet vagy se? Kiszárad vagy sem? Forró sütőbe tegyem vagy csak alacsony hőfokot adjak neki? Hogy marad egészségesebb? Nincs olyan amatőr szakács, aki ne tenné fel ezeket a kérdéseket! Figyelem, indul a húsfizika két tételben, és most minden kiderül!
Utazol trombózis után? Erre nagyon figyelj!

Utazol trombózis után? Erre nagyon figyelj! 

Trombózis után a betegnek több mindenre is szükséges odafigyelnie, hiszen ha egyszer már kialakultak vérrögök, úgy lényegesen nagyobb eséllyel következik be újra az állapot. Éppen ezért fokozott figyelmet kell ezentúl fordítani a prevencióra. Prof. Blaskó György, a Trombózisközpont véralvadási specialistája elmondja, mennyire veszélyes az, ha az illető hosszabb autóútra vállalkozik.
5 tipp a jobb emésztésért

5 tipp a jobb emésztésért 

Rendszertelen étkezés, stressz és kevés mozgás - mind oka lehet az emésztési panaszoknak. Dr. Hidvégi Edit gasztroenterológus, a Budai Allergiaközpont orvosának segítségével áttekintjük a leggyakoribb problémákat, és kezelésükkel kapcsolatban is igyekszünk megoldást kínálni.
Helytelen életmód szüli a vesekövet

Helytelen életmód szüli a vesekövet 

A népesség 5 százalékát érinti a húgyúti kövesség Magyarországon. Az esetek száma egyre nő, amiben a helytelen táplálkozás, az elégtelen folyadékbevitel, az elhízás és a mozgásszegény életmód játszik nagy szerepet. A betegség az érintettek több mint felénél pár éven belül kiújul annak ellenére, hogy a vesekő sok esetben megelőzhető lenne – hívja fel a figyelmet az Európa-szerte megrendezett Európai Urológiai Hét kapcsán indított felvilágosító kampány keretében a Semmelweis Egyetem Urológiai Klinikája és a Szentkirályi Ásványvíz.
A repedt sarok nemcsak csúnya, de veszélyes is!

A repedt sarok nemcsak csúnya, de veszélyes is! 

A hátul nyitott lábbelik, a strandon elkapható gombás fertőzések, a különböző klímák mind hozzájárulnak ahhoz, hogy csúnya száraz sarkakkal, és a gombás bőrtünetekkel zárjuk a nyarat. Mit tehetünk, hogy elkerüljük vagy éppen helyrehozzuk az esztétikai hibákat?
Miért ájulhatunk el?  Több oka is lehet...

Miért ájulhatunk el? Több oka is lehet... 

Sokszor érezzük úgy, hogy a nagy melegben az ájulás kerülget bennünket. Azért csak legyünk óvatosak és ne bagatellizáljuk el a dolgot, mert az ájulás bizony komoly betegséget is jelezhet!

Nem mindegy, hogy mit eszünk-iszunk az olimpia alatt! 

Sportos ez a nyár, most éppen az olimpia ragaszt bennünket napokig a tévé elé. Míg sportolóink kalóriát égetve mozognak, hajtanak, mi ülünk, nézzük őket, nassolunk és iszunk egyedül, családi vagy baráti társasággal. A nagy szurkolásban azonban figyeljünk oda, hogy mit fogyasztunk!

Ki ne száradj nekem! 

Rengeteg tévhit kering arról, hogy mennyi folyadékot kellene naponta elfogyasztani, különösen egy forró nyári napon, amikor még jobban oda kell figyelnünk az ivásra. Mit és mennyit igyunk általában, illetve kánikulában - – erről beszél dr. Gajdács Ágnes belgyógyász, obezitológus (testsúlygyógyász) szakorvos.

Mennyit igyunk futás közben? 

A tavasz az igazi futószezon kezdetét is jelenti. A jó edzésterv és a megfelelő felszerelés mellett fontos odafigyelni a helyes, egészséges hidratálásra is annak érdekében, hogy az edzés igazán sikeres és hatékony legyen.

A kiszáradás jelei - figyeljünk a gyerekre! 

A felső légúti megbetegedés mellett a leggyakoribbak a hányással és hasmenéssel járó fertőzések. Különösen ez utóbbinál nő meg a kiszáradás veszélye, ami gyerekek esetében nagyon rövid idő alatt veszélyes mértékűvé válhat. Mennyi folyadékot igyon a gyerek ?   

Szuperkozmetikumokkal a fogyási csíkok ellen 

A fogyókúra alatt nem szabad elfeledkezni a bőrápolásról sem, így elkerülhetjük a lógó bőr és a fogyókúrás csíkok kialakulását, a narancsbőr további romlását. A natúrkozmetikumok piacán ma már számos olyan termék létezik, amelyek hatékonyan támogatják a bőr alkalmazkodó képességét, így az könnyebben követi a karcsúsodó idomokat.

Így kezeld a vérnyomást hőség idején! 

Bár a jó időnek a legtöbben örülnek, viszont a kánikulának megvannak az árnyoldalai is, hiszen egyes esetekben a nagy meleg fejfájást vagy levertséget eredményez, de ezek mellett a vérnyomás változásával is számolni kell. Hogy miért, arra dr. Kapocsi Judit tanárnő, a Trombózisközpont magasvérnyomás specialistája ad választ.

A kánikula is jó valamire 

A nagy hőségben nem lehet elégszer hangsúlyozni a folyadék folyamatos fogyasztását, azonban szomjunkat ne alkoholos, koffeintartalmú, vagy cukrozott italokkal csillapítsuk, mert ezekkel ellenkező hatást érhetünk el, ugyanis felgyorsítják a folyadék távozását a szervezetünkből, a hideg folyadék ráadásul egyeseknél gyomorgörcsöt okozhat.     

11 tény és tévhit a rotavírusról 

A rotavírus főleg kisgyermekkorban jelentkező fertőzés, amely lázzal, hányással, hasmenéssel jár,és rendkívül  gyorsan  kiszáradáshoz  és  akár életveszélyes  állapothoz  vezethet. A közkeletű tévhitek  cáfolatával, a   betegséggel   kapcsolatos   tájékozódásra   és   a   megelőzés fontosságára hívja fel a kisgyermekes szülők figyelmét a Házi  Gyermekorvosok  Egyesülete .

13 egyszerű tipp, hogy kigyógyulj az influenzából! 

Magas láz, orrfolyás, köhögés, tüsszögés, fejfájás - téged is elért az influenza? A gyógyszereken kívül van még számos egyszerű praktika, ami segít, hogy minél hamarabb kilábalj belőle!