írás cikkek

„Klasszikus értelemben nem író, hanem könyvet író ember vagyok” Interjú Jakupcsek Gabriella
A napokban jelent meg Jakupcsek Gabriella új könyve Alul semmi? címmel. A közismert televíziós személyiség, mint könyveiben általában, most is saját és mások történetein keresztül egy adott időszak jelenségeiről mesél. Célja, hogy az olvasó elgondolkozzon azon, ő vajon hol van ezekben a történetekben, azonosuljon velük, vagy éppen elhatárolódjon tőlük. Egy új nézőpontból lásson rá az életére. Jakupcsek Gabriellával többek között a Covid-járvány időszakáról, az írás és az olvasás szépségeiről és a közszereplői lét felelősségéről beszélgettünk.
Na, ez nem mese
Meseíró pályázatot hirdet egy lengyel gabonakávéval foglalkozó cég. A kiírás elsősorban azoknak szól, akik szeretnek írni, és akiknek a fantáziavilág jelenti a kikapcsolódást. A pályázatokat Varró Dániel, József Attila-díjas költő értékeli majd, a legjobb történetek pedig belekerülnek a társaság saját kiadású mesekönyvébe, amely egyedi illusztrációkkal e-book formájában jelenik meg.

100 szónak is az - Albérletkell- lett a nyertese
Több, mint ezer mű érkezett a 100 szóban Budapest történetíró-pályázatra, melynek első helyezettje a beregszászi Bárdos Dávid, a Semmelweis Egyetem orvostanhallgatója lett. A legjobb 12+1 történetet illusztrátorok és fotósok munkáival kiegészítve mutatják be a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Átriumában és a Madách téren. A kiállítás október 20-ig látható a CAFe Budapest Fesztiválon.

Tipikus tévhitek a grafológiáról
A grafológus mindent tud. Mindent lát, érez - és ezt el is mondja részletesen a munkáltatónak. Vagy mégsem? Titkos-e a rólunk készülő elemzés? Az írásból sok minden kiderül, de a grafológus nem mindenható.

A kézírás lebuktatja a hazug embert
Az izraeli Haifa Egyetem tudósai úgy vélik, legjobban a kézírása alapján lehet leleplezni a hazug embert. A pszichológusok szerint a kézírás változik, mikor valaki hazudik. Azért van így, mert az agynak keményebben kell dolgoznia a kitalált tényeken, így ez a folyamat megzavarja a normál írás menetét.

Az árulkodó kézírás:ismerd meg személyiségedet!
A grafológiát, vagyis a kézírás elemzését még ma is sokan csak erős fenntartásokkal tekintik tudománynak.Pedig már az ókori görögök, majd a rómaiak is különös jelentőséget tulajdonítottak a kézírásnak, melyből komoly következtetéseket vontak le írójának jellemére, személyiségére vonatkozóan.