Életforma.hu


Mit és hogyan csomagoljunk a gyereknek tízóraira?

Mit és hogyan csomagoljunk a gyereknek tízóraira? 

Elkezdődött a suli, többek között arra is érdemes odafigyelni, hogy tízóraira és uzsonnára mit és hogyan visznek a gyerekek az iskolába. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal összegyűjtötte a legfontosabb szempontokat, hogy a gyerekek a főétkezések között is jót, s jól ehessenek.

Aggasztóan keveset isznak az idősek 

Az ajánlott folyadékbevitel idős korban sem változik, de a szomjúságérzet csökkenésével, a fizikai képességek romlásával jelentősen megnő a kiszáradás veszélye. A krónikus dehidratáltság pedig súlyos egészségi probléma, ami növeli a húgyúti fertőzések és a vesekő kockázatát.
A jóból is megárt a sok! A sok folyadék is veszélyes!

A jóból is megárt a sok! A sok folyadék is veszélyes! 

Szinte nincs nap, hogy ne hallanánk a megfelelő mennyiségű folyadékbevitel fontosságáról, ami szükséges szervezetünk működéséhez, fizikai és szellemi teljesítő képességünkhöz, egészségünk megőrzéséhez, jó közérzetünkhöz. Ám nem tanácsos átesni a ló másik oldalára, mert a túlzott folyadékfogyasztás veszélyes is lehet, extrém esetben akár halált is okozhat, legyen szó akár olyan ártalmatlan italról, mint az – egyébként – éltető víz.
Ne csak egyél, igyál is!

Ne csak egyél, igyál is! 

Elfelejtettem ma inni, hangzik el gyakran ez a mondat.  S csak akkor pótoljuk sietve a folyadékot, amikor a szomjúságérzetünk jelez. Pedig a folyadékhiány nemcsak a közérzetünkre lehet rossz hatással, de hosszú távon az egyik legfontosabb kiválasztó szervet, a vesét is megbetegítheti, akár vesekőképződéshez is vezethet.