Életforma.hu


Ez a mutáció nagy veszély a babavárásnál 

A babavárás sokak számára életük legörömtelibb időszaka, így mindenki célja, hogy komplikációmentesen történjen. Sajnos azonban előfordulhatnak olyan problémák, melyek a magzatot és az anyukát is veszélyeztetik. Ilyen többek között a gyakorinak számító MTHFR gén mutációja.

Milyen a „babavédő” fogápolás? 

A nők többsége tisztában van azzal, mennyire fontos várandósság alatt az egészséges életmód, a baba és a mama szempontjából is. Dr. Benkő Krisztina, az Oxygen Fogászat fogorvosa a terhes nők szájhigiéniájának jelentőségére is felhívta a figyelmet.
Nem mindegy, hogy milyen terhesvitamint szedsz!

Nem mindegy, hogy milyen terhesvitamint szedsz! 

A terhesvitaminok körül a piaci légkör igencsak nagy  felhajtást generál. Ez nem is csoda, ha azt nézzük, hogy Magyarországon jelenleg gyakorlatilag minden negyedik terhesség vetéléssel végződik. Ez persze nem csak és kizárólag az ásványi anyag és vitaminhiánnyal magyarázható, ám az okok között jelentős szerepet tölthet be ez is.

Melyik terhes vitamin való neked? 

Napjainkban a boltok polcai roskadásig tele vannak különböző várandós vitaminokkal, így nem csoda, hogy legtöbbször a nők komoly dilemmával küzdenek, hogy vajon melyiket is válasszák. Íme, egy kis segítség Ratkó Tünde szülésztőtől, hogy lásson a reklámok és a csomagolások mögé.
40 felett veszélyesebb szülni - de van megoldás!

40 felett veszélyesebb szülni - de van megoldás! 

Az anya életkorával párhuzamosan növekvő szülési kockázatokra hívja fel a figyelmet egy friss norvég tanulmány. A kockázatosabb terhességnél nagyobb hangsúlyt kell fektetni a terhesgondozásra.
Terhesség alatt különösen figyelj a visszerekre!

Terhesség alatt különösen figyelj a visszerekre! 

Maga a terhesség is kockázati tényezőt jelent a visszérbetegség szempontjából, ezért a kismamáknak különösen fontos a helyes életmód, a megelőzés és később a visszerek szakszerű eltüntetése.
Meddőséget is okozhat az alig ismert betegség

Meddőséget is okozhat az alig ismert betegség 

Az antifoszfolipid, vagy másnéven Hughes-szindróma elsősorban a 40 év alatti nőknél fordul elő. A betegségre gyakran az ismétlődő, koraterhességi, de a terhesség bármely időszakában bekövetkező magzati elhalások, vetélések hívják fel a figyelmet.
Szülés után: hosszabb a trombózisveszély, mint gondolták!

Szülés után: hosszabb a trombózisveszély, mint gondolták! 

Nemcsak a terhesség, de a szülés utáni időszak is veszélyes a kismamákra trombózis szempontjából, ugyanis ekkor jelentősen megnő a vérrögök kialakulásának kockázata. Bár eddig azt hitték, hogy a szülést követő hat hétben a legnagyobb a veszély, a legfrissebb kutatások szerint kétszer ennyi ideig áll fenn a rizikó.