Életforma.hu


5 étel a stressz ellen

5 étel a stressz ellen 

Az vagy, amit megeszel - tartja a mondás. S valóban, az ételek fantasztikus tápforrásai szervezetünknek, csak tudnunk kell, mit tartalmaznak. Számtalan olyan is van köztük, amelyek még a stressz ellen is jók. Mutatunk párat, amik segíthetnek a karantén miatt egyre gyűlő feszültség legyőzésében.
Nincs ellenfél! Minden foltot eltüntettünk a nagyi aranyérmes trükkjeivel

Nincs ellenfél! Minden foltot eltüntettünk a nagyi aranyérmes trükkjeivel 

Nyáron valahogy minden gyorsabban folyik, lecseppen és piszkolódik, folt esik a legváratlanabb helyeken és helyzetekben. Ezen persze bosszankodunk és próbálkozunk ezerféle módon, hogy megszabaduljunk tőlük. A nagyi jól bevált trükkjei most 9 folton, 17 féle módon segítenek! Nekünk bevált!
Szájharmónia

Szájharmónia 

Ha össze kellene állítanunk egy listát azokról a dolgokról, amiket szívesen halogatunk, a fogászati vizsgálat minden bizonnyal sokaknál előkelő helyen végezne. Pedig ma már nincs okunk a félelemre, a modern fogászati kezeléseknél az injekción kívül nem érzünk más kellemetlenséget. Irreális félelmeink leküzdésével nemcsak magunknak teszünk jót, hanem jó példát mutatunk a gyerekeknek is, akik így a rendszeres fogászati ellenőrzést és kezelést ugyanolyan természetesnek érzik majd, mint a rendszeres hajmosást vagy a sportot.
Hoppá! Már a cukormentes termékek is veszélyesek?

Hoppá! Már a cukormentes termékek is veszélyesek? 

Érdemes óvatosnak lennünk a cukormentes italokkal és édességekkel, azok ugyanis éppen annyira roncsolhatják a fogat, mint a cukros társaik. A kutatások tanulságait dr. Komáromy-Poros Gergő, az Oxygen Medical fogorvosa ismertette.  
Rágni, vagy nem rágni? – ez itt a kérdés

Rágni, vagy nem rágni? – ez itt a kérdés 

Van aki szereti, van aki ki nem állhatja, van aki csak azért rágja, mert jó, és olyan is akad aki tudatosan nyúl érte – bár még mindig ők vannak kisebbségben. Ez a rágó!  Dr. Balsai Tamás fogszakorvos néhány meglepő tényt oszt meg velünk a rágózás jótékony hatásáról.
Milyen étrendnek örülnének a fogaink?

Milyen étrendnek örülnének a fogaink? 

Mit művel a cukor a szánkban? Tényleg egészséges a rágózás? Valóban nem mindegy a fogainknak, hogy mit és hogyan eszünk? Fogas kérdésekre válaszolunk.
A mentolos és a gyümölcsös ízeket szeretjük a leginkább

A mentolos és a gyümölcsös ízeket szeretjük a leginkább 

Évekkel ezelőtt sokan ördögtől valónak gondolták a rágózást, ám mára már ez a fogorvosok által is elfogadottá, sőt ajánlottá vált. A rágózás mára kiváló hatású nemcsak önbizalmunkra, hanem szájhigiéniánkra, nyálunk termelődésére és az éhségérzet elűzésére is, épp ezért fogyasztása különösen ajánlott. Egyre viszont most is figyeljünk: a cukor nem ajánlott!
Jó lesz, ha mindenki vigyáz a szájára!

Jó lesz, ha mindenki vigyáz a szájára! 

A szánkra mindig vigyáznunk kell. Akkor is, amikor beszédre használjuk, és akkor is, amikor az egészségéről van szó. Szerinted miért szorgalmazzák az orvosok a cukormentes rágók fogyasztását? Nyálas témáról szól a szakértőnk.
Egy egyszerű trükk a rossz szokások ellen

Egy egyszerű trükk a rossz szokások ellen 

Szinte mindenki küzd valamilyen rossz szokással, amelytől szeretne megszabadulni, ez azonban sohasem könnyű. Amikor úgy döntünk, hogy megszabadulunk függőségeinktől, túlsúlyunktól vagy egyéb egészségtelen szokásainktól, hasznos módszer lehet azok „kicserélése” egy másikra, amely ártalmatlan vagy akár még egészséges is. Az egyik leghatékonyabb rosszszokás-helyettesítő tevékenység a cukormentes rágógumi használata, amely számos előnyének köszönhetően a diétában is sokat segít.
A világ legkedveltebb aromája

A világ legkedveltebb aromája 

A leggyakrabban értékesített íz a mentol. Közkedveltségének oka friss zamatanyaga és hűsítő hatása. A fogkrémeken, rágógumikon vagy édességeken kívül ezért is használják fel szívesen gyógyszerészeti és kozmetikai termékekben, parfümökben, dezodorokban és tusfürdőkben, hűtő hatású kenőcsökben, inhalálókban vagy akár grillezéshez való szószokban is.

Gyomorégés ellen: rágógumi? 

Az étkezések utáni rágózás során fokozódik a nyál termelődése, ami a gyomorégés megelőzésében nyújt segítséget - derült ki a Britain's St Thomas' Hospital orvosainak vizsgálataiból.