Tüdőbetegség cikkek

Nem csak a koronavírus tünete lehet a nehézlégzés
Sokan még csak nem is hallottak a COPD-ről, ami pedig egy igen komoly betegség, ezért érdemes kivizsgáltatni magunkat, ha észleljük a tüneteit.

Világnapja van: beszéljünk most a ritka betegségekről!
Február utolsó napján tartják meg világszerte a Ritka Betegségek Világnapját. A ritka betegségben szenvedők és azok hozzátartozói gyakran küzdenek a betegség ritkaságából eredő nehézségekkel is. Az ebbe a körbe tartozó betegségek nehezebben felismerhetők, és a kezelésükben sincs akkora tapasztalat, mint a gyakoribb betegségek esetében.

A kocadohányosok sem ússzák meg tüdőbaj nélkül!
Magyarországon a lakosság közel 30 %-a dohányzik – a statisztika magába foglalja a láncdohányosokat és a csak alkalomszerűen rágyújtókat is. Számos súlyos betegség – légúti megbetegedések, szív- és érrendszeri megbetegedések – nagy része is a dohányzás számlájára írható. De vajon a kocadohányost is fenyegetik a dohányosokra jellemző kockázatok?

A lány, aki két tüdőátültetés után csúcsot hódított
Amikor Lendvai Anna úgy döntött, hogy megmássza a Kékestetőt, addigra már egy tüdőtranszplantáción túlesett és a másodikra várt, a veleszületett cisztás fibrózis nevű, igen veszélyes betegsége miatt. Szeptember 3-án családja és 300 betegtárs, barát és blogkövető kíséretében meghódította a csúcsot.

Költözik az allergiás gyereked? Erre nagyon figyelj!
Ha felvették a gyerekedet, akkor az előtted álló hónapban sok intézni valód akad! De ha asztmás, allergiás, akkor a költözés és albérlet keresés mellett az is fontos, hogy a megfelelő orvosi háttérről, a szükséges gyógyszerek beszerzéséről időben gondoskodj!

Gázmaszk vagy sóklinika? Mi a megoldás szmog ellen?
Magyarország foglalja el a második helyezést a légszennyezettség okozta halálozás dobogóján. Legnagyobb arányban a szennyezett levegőnek a szívbetegségek, agyvérzés, tüdőrák vagy hörghurut általi elhalálozás. Mit tudunk tenni mi magunk légutaink tisztulása érdekében?