USA cikkek

Szeptember 11. - ma 20 éve omlottak le a tornyok
9/11 - egy szám, amibe ma is beleborzongunk. 2001-ben ezen a napon érte terrortámadás az Egyesült Államokat, és aminek a következményei (War on terror) a mai napig kitartanak. Az Életforma magazin jegyzetben emlékezik meg a tragikus eseményekről.

Hillary krimiírónak állt
State of Terror címmel, októberben jelenik meg a volt amerikai külügyminiszter első politikai thrillere. Hillary Clinton, úgy tűnik, az íróságban is követi férjét, Bill Clinton korábbi amerikai elnök ugyanis már két thrillert is írt, miután elhagyta az Ovális Irodát.

Amerikai elnökválasztás: itt az első női alelnök
Először tölti be az egyik legmagasabb amerikai közjogi méltóság tisztségét egy nő, aki ráadásul fekete és ázsiai-amerikai származású. Ő Kamala Harris. Ismerjük meg!

Több, mint 8 millió első választó adta le voksát Amerikában
Több korábbi rekord is megdőlt a mostani amerikai elnökválasztás során. Most küldték el legtöbben szavazatukat levélben, az első alkalommal az urnához járulók száma is rekordot döntött, ugyanúgy, ahogy az összes választó száma is, pedig a jelöltek életkoráról akkor még nem is beszéltünk.

Bekerült az első transznemű politikus az amerikai szenátusba
A mostani amerikai választás nem csak a két elnökjelölt szoros küzdelme miatt volt érdekes. A szenátusi és képviselőházi választás során ugyanis számos különleges jelölt lett a választott testületek tagja. Így például Sarah McBride valószínűleg történelmet írt azzal, hogy ő lett az első transznemű, akit a felsőházba megválasztottak.

Trump-Biden csörte az amerikai történelem tükrében
Sorsdöntőnek bizonyulhat a november 3-án megtartandó amerikai elnökválasztás, kérdés ugyanis Trump miként reagál egy esetleges elvesztett, vagy éppen megnyert választásra. A The Wall Street Journal felidézi azokat a korábbi amerikai elnökválasztásokat, melyek a mostanihoz hasonló kiélezett helyzetben zajlottak.

Trendforduló a desszertek világában
Sajátos forradalom zajlik a desszertek világában. Kezd megtörni a cukor dominanciája, és egyre inkább előtérbe kerül a keserű és a sós íz.

Amerika továbbra is hatalmas büntetővámmal sújtja a skót whiskeyt
Az amerikai kereskedelmi kormányzat alaposan kihasználja a britek szorult helyzetét, már, ami a Brexitet illeti. A kereskedelmi megállapodások hiánya miatt az USA úgy érzi, csuklóztathatja régi szövetségesét: a skót whiskyre októberben kivetett 25 százalékos büntetővámot fenn kívánják tartani.

Még a hetvenes években is sok volt a tiltás
Az elmúlt napok tragikus eseményeinek fényében is érdemes felfigyelni arra, hogy Amerikában újraéledni látszanak a hatvanas években elindult polgárjogi küzdelmek. Ennek természetes részét képezik a női egyenjogúságért folytatott harcok. Hogy milyen jogokért is kellett még a hetvenes években is megküzdeniük az amerikai nőknek, azt gyűjti csokorba egy amerikai site.

Peking a koronavírus-járvány után
Miközben az északkelet-kínai Sulan városában a járvány második hullámától tartva kijárási tilalmat rendeltek el tizenkét új fertőzött miatt, addig a több, mint három éve Pekingben élő Schvéger Ágneséknél már fokozatosan enyhítik a szigorításokat.
Az amerikai cégek ellenőriznék munkatársaikat a járvány lecsengése után
Amerikában a nagyobb cégek már a gazdaság újbóli beindulására készülnek. A PwC saját irodáiban például olyan megfigyelő rendszert építene ki, ami alkalmas lehet arra, hogy nyomon kövesse a járvány terjedését, jelezze a fertőzött munkatársakat, és azt is, hogy azok kikkel kerültek kapcsolatba.
Hogy működik a tantermen kívüli oktatás?
Lassan egy hónapja, hogy önkéntes „szobafogságba” vonult Magyarország, de a szülőknek továbbra is óriási kihívást jelent az, hogy a digitális oktatás otthoni teendőit lebonyolítsák. Múltkor a hazai viszonyokat vettük górcső alá, most pedig az amerikai online oktatás nehézségeiről lesz szó. Úgy tűnik: földrésztől függetlenül ugyanazokkal a problémákkal küzdenek a szülők
Újra eljöhet a városi kertek ideje
Válsághelyzetben valahogy mindannyian egy kicsit találékonyabbak vagyunk. Városi parkokból csinálunk veteményeskertet, ültetvényeket alkotunk a vasúti töltés mellett. Ki tudja, az angol nyelvű országokban meghonosodott egykori városi kertek mozgalma talán nálunk is hamarosan teret hódít, hiszen nem tudjuk, mit hozhat még a mostani koronavírus járvány.
Így lett özvegy Amerika első hölgye
Röviddel harmadik hivatali éve vége előtt történt a merénylet Kennedy ellen. Felesége, Jacqueline és az elnök a dallasi repülőtérre érkezett, ahol John Connally - Dallas kormányzója -, és felesége Nellie fogadták. Elindultak és a konvoj második autójába ültek be. Ahogy a Houston Streetről az Elm Streetre fordult a nyitott limuzin, hirtelen lövés dördült el a 82 méterre lévő tankönyvraktár 6. emeletéről. Ám a következő pillanatban még néhány lövés a szemközti térről is hallatszott. Ennek éppen ma 55 éve.
Kezdődik a napfogyatkozás! Itt nézd ÉLŐBEN!
A Hold száguldó árnyéka közép-európai idő szerint most, 19 óra 15 perc 51 másodperckor, Oregon államnál éri el az Egyesült Államok partjait. Ezzel megkezdődik a teljes napfogyatkozás az USA szárazföldi területén. Mit kell tudni a sokak által legszebbnek tartott természeti jelenségről? Mikor lesz hozzánk közelebb teljes napfogyatkozás? Mindent elárulunk!
Trump miatt utcára vonulnak a tudósok a Föld napján
A tudósok nem híresek arról, hogy tömegesen az utcára vonulva hallatnák a hangjukat – írja a National Geographic cikke, amit az MTA internetes oldalán olvashatunk –, de a történtek nyomán olyan magasba csaptak az aggodalom hullámai, hogy a Trump beiktatásának másnapján 470 ezer tüntetőt mozgósító Nők Felvonulásától inspirálva a tudósok maguk is demonstrációt szerveznek. A „Felvonulás a Tudományért”, amelyet a Föld napján, április 22-én rendeznek majd az amerikai fővárosban, február 1-jén már 303 ezer követőt tudott maga mögött a Twitteren.
Ez nem vicc! Trump utálja a védőoltást
Trump klímaszkepticizmusán kívül az oltásellenes mozgalommal való rokonszenvezése a másik olyan téma, amely intenzíven foglalkoztatja a sajtót - olvasható a Magyar Tudományos Akadémia lapszemléjében, amit Tátrai Péter állított össze.
Trump: a klímaváltozás egy Kína által kreált kacsa
Utcára vonulnak az amerikai kutatók április 22-én, a Föld napján, hogy a Trump-kormányzatnak a tudomány eredményeit kétségbe vonó intézkedései ellen tiltakozzanak. Más országokban eddig legalább száz helyszínen szerveznek szimpátiatüntetést. A Magyar Tudományos Akadémia honalapján lapszemle jelent meg a témában Tátrai Péter összeállításában, amelyből idézünk.
Sikerrel párbajozott a mi Királyunk
Király Viktor megint óriási sikert aratott az amerikai The Voice-ban! Európai idő szerint október 20-án énekpárbajt vívott Cassandra Robertsonnal. a Nobody Knows it But Me című számot adták elő.