Vásárlási szokások cikkek

Brutál növekedést hozott a járvány a webshopokban
A GKI Digital mérései szerint a koronavírus okozta járványhelyzet miatt március közepe és április vége között több mint 50 ezer új vásárló jelent meg a magyar online kiskereskedelmi piacon, így az aktív online vásárló felnőtt lakosság száma elérte a 3,35 millió főt. De nem csak a digitális világhoz köthető vállalatok tudtak nőni a vírusválság idején.

A magyarok 66 százaléka vásárolt online divatterméket a járvány idején
A Glami.hu felmérése arról ad képet, hogy a járvány alatt mennyire voltunk aktívak online a divattermékek megrendelésében. Nem kevesen pont ekkor vásároltak először az interneten.

Gyakran nem is a vásárlás szándékával megyünk az üzletekbe
A koronavírus-járvány, és a hozzá kapcsolódó szigorú rendszabályok alaposan visszavetették a boltba járást is. Pedig az emberek - és ezt bizonyítja sok-sok tanulmány is - pszichésen is igénylik a nézelődést, válogatást az üzletekben, még akkor is, ha nincsen szándékukban vásárolni.

Így vásárolj okosan élelmiszert
Néhány egyszerű praktikával te is elkerülheted, hogy a kelleténél több élelmiszert spájzolj be. Nem kell nagy ördöngösségekre gondolnod, elég, ha ezekre odafigyelsz, s máris tettél valamit a környezetedért.

Ébresztő! Elindult a Nagy Bor Teszt!
Az elmúlt két évben összesen 60.000 válaszadó adatait dolgozták fel a kutatók, akik nem kevesebbre vállalkoztak, mint az internetet használók borvásárlási és -fogyasztási szokásainak elemzésére. Idén szeretnék feltérképezni a hazai borturisztikai trendeket is.

A nők úgy vásárolnak gumit, mintha cipőt vennének!
Egy felmérés szerint amíg a férfiak elsősorban az árra helyezik a hangsúlyt és határozott elképzeléssel vesznek új gumit autóikra, addig a hölgyek az abroncsvásárlást is élményként élik meg, így az eladó személye és hiteles, megbízható tanácsai sokkal fontosabb számunkra, mint az ár-érték arány, a lehetséges akciók, vagy az abroncsok várható élettartama.

Akkor most kidobhatjuk a mosogatógépet?
A gyermekkorban kialakuló allergia lehetőségét csökkenti, ha a családban nem géppel, hanem hagyományosan, vagyis kézzel mosogatják az edényeket - derült ki egy svéd kutatásból.