Facebook hozzászólás
59

Mi a teendő, ha a magas hálózati feszültség miatt nem termel a napelem?

Napjainkban egyre elterjedtebbek a megújuló energiaforrások, mint például a napelemek használata. Ezek segítségével akár otthonainkban is környezetbarát módon termelhetünk energiát és használhatjuk azt többek között elektromos autónk töltésére.

Azonban könnyen szemben találhatjuk magunkat egy olyan problémával, mint a magas hálózati feszültség, amely befolyásolhatja a napelemek hatékonyságát. Most megmutatjuk, mi a teendő, ha szeretnénk ezt elkerülni.

Nem mindegy, milyen töltőt választunk

Az elektromos autó töltőjének típusa az egyik olyan dolog, ami rengeteget számít. A Voltie töltők azért jelentenek például jó választást, mert egyedi funkciójuknak köszönhetően képesek a hálózati feszültségtől függően elindítani és szabályozni az elektromos jármű töltését.

A folyamat során a töltési teljesítmény a lehető legkisebb lesz annak érdekében, hogy minél tovább legyen szabad hely az autó akkumulátorában, miközben az eszköz a feszültséget épp a 253 voltos érték alatt tartja. Ez fontos, hiszen sok inverter efelett a feszültség felett egyszerűen lekapcsol.

Hogyan segít a napelem invertervédelem?

Kevesen tudják, azonban az áramszolgáltatói fejlesztés hiányában is tehetünk a magas hálózati feszültség problémája ellen. A Voltie töltők „Napelemes termelésvédelem” funkciója példának okáért lehetővé teszi, hogy elektromos autónk töltését a napelemes termeléshez hangolva optimalizáljuk.

Az applikáción keresztül vezérelhető funkció segítségével a lehető legkisebb teljesítménnyel, a lehető leghosszabb ideig tölthetjük járművünk akkumulátorát azon a határon egyensúlyozva, amikor még épp nem éri el a hálózati feszültség a kritikus értéket.

A funkció három feszültségérték meghatározását is lehetővé teszi. Egyet a töltés automatikus indításához és a töltőáram növeléséhez, egyet a töltőáram csökkentéséhez, egyet a töltés leállításához. Ennek köszönhetően a töltő teljes mértékben a hálózathoz hangolható, ami nemcsak hatékonyabb, de megbízhatóbb töltést is eredményez.

További hasznos funkciók a töltés optimalizálásához

Egy modern töltő olyan, egyéb funkciókkal is segíti a stabil, megbízható töltést, mint a töltőáram növeléséhez és csökkentéséhez beállítható késleltetési idők. Ezeknek köszönhetően a feszültség hirtelen, pillanatnyi ingadozásaira nem reagál azonnal a rendszer, így megelőzhetjük a túlságosan gyakran leálló és újra elinduló töltést.

Az olyan töltőállomások esetében, mint a Voltie már említett megoldásai, a hasznos funkciók egyetlen kattintással be- és kikapcsolhatóak arra az esetre, ha a napelemes termelés védelme helyett épp gyors feltöltésre vagy éjszakai töltésre lenne szükségünk. Ilyen módon tehát a hálózat használhatóságát teljes mértékben a saját igényeinkre szabhatjuk, anélkül, hogy az áramszolgáltató beavatkozására lenne szükség.

 



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

Egyéb

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!