NÉGYLÁBÚ ÚTITÁRSUNK
6 tipp a kutyás nyaraláshoz
A kutyák a legtöbb helyen családtagnak számítanak, akiktől nem szívesen válunk meg a nyaralások alkalmával sem, akár még külföldi célpont esetén sem. Az alábbiakban összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat a témával kapcsolatban.
- Kutyabarát hely szállásnak!
Ha szállást keresünk belföldön vagy külföldön, akkor mindenképpen figyeljünk arra, hogy kutyabarát helyről van-e szó, külföldi célállomás esetében a pet-friendly kifejezést érdemes keresni, de több szálláskereső oldalon külön is rászűrhetünk erre a kifejezésre. Az önálló nyaralóházak és apartmanok javasoltak a kutyával utazóknak, így a kutyusnak a kertben lesz egy kis élettere, ráadásul kevésbé valószínű, hogy belebotlunk egy-egy ellenséges, kutyát kevésbé elfogadó nyaralótársba. A szállásfoglalás előtt mindenképpen érdemes egyeztetni a közvetlenül a szállásadóval arról, hogy milyen kutyát vagy kisállatot fogad, ugyanis vannak olyan helyek, ahol csak a kisebb méretű kedvenceket látják szívesen.
- Repülés kutyával!
Repülős nyaralásnál néhány fontos részletre oda kell figyelni: egyrészt az olcsó, fapados repülőjáratok egyáltalán nem vállalnak állat-utaztatást, egyedül csak a vakvezető kutyákat engedik fel a fedélzetre, másrészt a klasszikus légitársaságok is szigorú szabályokat követnek kutyás utasaik esetében. A kutyus szállítása kétféle módon történhet, vagy a fedélzeten, amennyiben a kutyabox maximum kézipoggyász-méretű és befér az előttünk lévő ülés alá, illetve a poggyásztérben, hivatalos, maximum 125 x 69 x 80 cm-es boxban. Egy adott gép fedélzetén egyszerre legfeljebb két egyforma fajtájú állat utazhat, ezért ezt előre egyeztessük a légitársasággal a jegyvásárlásnál. Egy utas maximum két állatot vihet magával, ezen felül csak önálló légi áruként lehet szállítani őket. A budapesti repülőtér termináljára bevihetők a kutyák.
Ha mégis a repülő mellett döntünk, akkor tegyünk be az állat mellé valamilyen otthoni kedvenc játékot vagy rongyot, amely ismerős illataival megnyugtathatja a kutyust. Ez egyébként hasznos lehet az autóban is, illetve hosszabb autóútnál álljunk meg egy-két óránként pihenőre, evésre, ivásra, egy kis mozgásra. Az autós utazás lényegesen könnyebb kutyával, különösen, ha van a családnak saját járműve, amit ismer a kutyus. A gépkocsikölcsönzők közül keressük a pet-friendly vállalatokat, amelyek nem számolnak fel külön díjat a kutyusokért.
Hozzászólás zárolva.