Átlagosan kettesre osztályozták magukat
A béka segge alatt van a magyar nők önbizalma
Önbizalom terén bizony sosem álltunk jól, nem csak a nők, de a férfiak sem. Nyilván nagyban befolyásolja ezt a múltunk, a neveltetésünk, az iskolarendszer, a társadalmi megítélésünk, az hogy nálunk egyszerűen ciki elégedettnek vagy boldognak lenni, a dicséretekkel meg aztán végképp fukarul bánunk. Egy friss felmérés adatokkal támasztja alá, hogy rengeteg a tennivalónk az önértékelés fejlesztésében.
Közel 40 ezer válaszadó bevonásával készített felmérést az Önbizalomedző elnevezésű weboldal, a női önbizalom témakörében. Az eredmények azt mutatják, hogy magabiztosság és boldogság tekintetében messze alulértékelik magukat a magyar nők.
A 45 pontból álló teszt többek között olyan kérdésekre keresett választ, mint: mennyire elégedettek a nők a testükkel, magánéletükkel, munkahelyi helyzetükkel, egészségükkel. A válaszadók kérdésenként 1-10-ig terjedő skálán értékelték az életüket.
Már a karantén előtt is sokkoló volt a helyzet
A felmérésnek szomorú és megdöbbentő eredménye lett. Az önbizalmuk mértékére vonatkozó kérdéseknél a 18 és 70 év között lévő hölgyek a 10-es skálán átlagolva 6,2-es értéket jelöltek meg. Ez egy gimnáziumi dolgozatnál például kettesnél alig jobb osztályzatot jelentene.
Marozsák Szabolcs ‘önbizalomedző’ elárulta, hogy ugyan az elmúlt egy év történései jelentősen befolyásolták a nők önmagukba vetett hitét – hiszen be voltak zárva, nem jártak társaságba, így a testükkel, nőiességükkel sem tudtak igazán foglalkozni – de már a karantén időszak előtt is hasonlóan sokkoló volt a helyzet.
Mint mondja a személyes önbizalomtréningek során, illetve a közösségi média felületein több ezer nővel beszélgetett a magabiztosság témakörével kapcsolatos kérdésekről, és megdöbbenve tapasztalta, hogy mennyire nincsenek tisztában a magyar nők az értékeikkel.
A hatvanas éveikben járók boldogabbak
A felmérés további érdekessége, hogy a hatvan pluszos korúak lényegesen magasabb pontokat adtak maguknak a boldogság, kiegyensúlyozottság szempontjából, míg a harmincas-negyvenes korosztály inkább szorong, nincs kibékülve sem családi állapotával, sem önmagával.
Ezt mi sem bizonyítja jobban, hogy az X generáció tagjaira (1960 és 1979 között születettek) már hatalmas nyomást helyez a közösségi média, ahol rengeteg a sikeresnek, boldognak tűnő fiatal nő, feszes idomokkal, irigylésre méltó életkörülményekkel. Ez a hamis kép nagy nyomást gyakorol rájuk, hiszen ők már szinte beleszülettek a folytonos megfelelési kényszerbe. A hatvanasokra viszont ez nem volt és most sincs hatással, sokat tapasztaltak, így nem meglepő, hogy kiegyensúlyozottabbak, erősebb önbizalommal rendelkeznek, mint fiatalabb nőtársaik.
Hozzászólás zárolva.