A belföldi pihenés menő lett
A legnagyobb hatást a koronavírusjárvány indította el a turizmusban.
Az elmúlt évek örömteli tendenciája a belföldi pihenés felértékelődése, legyen szó aktív kikapcsolódásról, családi nyaralásról, gasztrotúráról, vagy gyógy- és wellnessturizmusról. A célzott fejlesztések mellett a koronavírus-járvány is felgyorsította ezt a folyamatot.
Közismert, hogy az érett turizmussal rendelkező országokban nagyjából 50-50 százalék a belföldi és a beutazó turizmus aránya. Örvendetes, hogy Magyarországon is ebbe az egyensúlyi irányba indult el a szektor. A Covid idején a belföld lett az új külföld, de a hazai turizmus felértékelődése messzebbre nyúlik, és összefügg azzal, hogy országszerte egyre színesebb, komplexebb és színvonalasabb szolgáltatások várják a turistákat.
Felértékelődtek a magánszálláshelyek
A 2017-ben elindult Kisfaludy-program forrásainak köszönhetően új és megújult szálláshelyek találhatók országszerte. Nemcsak a korábban leginkább fejlesztett három- és négycsillagos hotelkínálat fejlődött, de 600 panzió és 14 ezer magánszálláshely korszerűsítése is megtörténhetett. A legnagyobb megújuláson kétségkívül a magánszálláshelyek estek át, összesen 42 milliárd forint támogatás segítségével, aminek kedvezett az utazási szokások fokozatos átalakulása is. Egyre többen keresik a természetközeli, autentikus élményeket és a kis szálláshelyeket, ahol ma már gyakran szauna vagy akár szabadtéri, panorámás dézsafürdő várja a vendégeket.
Budapest egyre fontosabb belföldi úti cél
Szintén pozitív változás, hogy sok-sok vidéki helyszínen fejlődik a gasztronómiai kínálat a helyi és környékbeli alapanyagokra építve, gyakorta minőségi boros programokkal gazdagítva. Izgalmas trend az is, hogy mind több magyar választja Budapestet úti céljául. Nemcsak a széles kulturális és gasztronómiai kínálat miatt, hanem olyan nagyrendezvények kedvéért is, mint amilyen a tavalyi Szent István Nap programsorozata volt.
Fejlődő aktív turizmus, szépülő Tourinform Irodák
Részben uniós, részben hazai támogatásoknak köszönhetően az általános turisztikai infrastruktúra is szintet lépett, országszerte látogatóközpontok, vallásturisztikai fejlesztések, a vízi és kerékpáros turizmust, illetve a természetjárást segítő fejlesztések történtek. 2021-ben több mint 30 ezren indultak el a Kéktúra útvonalain, ami 25 százalékos bővülést jelentett.
Olvasd tovább, hogy hogyan változott a belföldi pihenés az elmúlt évek alatt!
Ezt is érdekelhet:
Hozzászólás zárolva.