Facebook hozzászólás
4 153

A hedonista jógi

Bár hatalmas követőtáborral rendelkezik a közösségi médiában, nem tartja magát influencernek. Egyszerűen csak kapcsolódni akart azokhoz az emberekhez, akik vele jógáztak és meg szerette volna mutatni nekik, hogy a jógaoktató is ember. Az élet minden területén az arany középútra törekszik, egyszerre élvezi az élet szépségét és igyekszik értéket teremteni önmaga körül. Diószegi Ádám jógaoktató a következő hetekben a jóga kapcsán az Életforma olvasóival is megoszt néhány inspiráló gondolatot.

Samadhi jógastúdió
A növekedéssel együtt járt, hogy Ádám saját jógastúdiót nyitott Budapesten. ( Fotó: Erőss Mariann)
Elkezdtél jógázni, aztán jógaoktató lett belőled, később közösségépítő. Jógaoktató képzéseket szervezel, van egy napfényes, két emeletes jógastúdiód Budapesten, a Duna-parton. Ez már egy igazi vállalkozás. A pénz, az anyagi valóság mennyire játszik fontos szerepet az életedben? A materiális javak és a jógához való viszonyod hogyan tud együttműködni?

Volt egy időszaka az életemnek, amikor minden a spirituális cselekvésekről szól, aztán egy másik, amiben a materiális cselekvés volt a középpontban. Az emberi elme illúziója, hogy mindig van jó és rossz, helyes és helytelen, van megvilágosodás és nem megvilágosodás, vagyis két pólus létezik. Ma már arra törekszem, hogy mindent be tudjak emelni a spirituális minőségbe, ne legyen két kategória. Számomra az ügy a fontos, hogy a jógát minél tisztább formában, minél több emberhez el tudjam juttatni. A növekedéssel együtt járt, hogy egyéni vállalkozóvá kellett válnom, a jógastúdió nyitásához kft-t kellett alapítanom, az oktatóképzéshez felnőttképzési intézményi titulust kellett megszereznünk, de ezek mind mellékhatások voltak. Tudom ez ugyanolyan furán hangzik, mint amikor egy szép ember azt mondja, hogy a szépség nem számít, vagy egy gazdag ember azt mondja, a pénz nem számít. Ha azt mondom, soha nem volt célom ez az egész, lehet, hogy falsul hangozhat. De, aki ismer engem, tudja, hogy soha nem volt célom, hogy ennyi ember kövessen, vagy hogy jógastúdióm legyen, fix bevétellel. Ezek csak következményei annak, hogy jógát akartam oktatni, abból lett valamennyi pénzem, abból még több jógát csináltam, abból még több pénzem lett, amit visszaforgattam. A mai napig ezt csinálom. Ha az ember életében a pénz céllá válik, elveszíti a fókuszt önmagáról. A lelki szabadság mindig hoz magával valamifajta anyagi szabadságot. Ha holnapra elveszítenék mindent, nem érdekelne, mert nem kötődöm ehhez az egészhez.

Mit üzennél valakinek, aki éppen hezitál azon, hogy elkezdjen-e jógázni, vagy sem. Mivel tudod meggyőzni őt, hogy belevágjon a gyakorlásba?

Ha az ember már jó ideje tanít, rájön arra, hogy minden igaz és annak az ellenkezője is. Nagyon nehezen mondok ki határozott igazságokat, mert tudom, hogy abszolút tekintetben nem léteznek. Emberek vannak és helyzetek. Ettől függetlenül azt tudom mondani, hogy a jóga egy komplex rendszer, ami holisztikusan egységben értelmezi az emberi lényt, ezért sokféleképpen tud pozitívan hatni az emberi életre, fejlődésre. Ha valakinek a testének helyes, funkcionális fejlesztése a célja, vagy éppen a stresszoldás, vagy az elméjének a jobb megértése, vagy ha meg szeretne megismerni egy olyan tanítást, ami tényleg közelebb visz a valósághoz, és nemcsak egy koncepciót ad, ehhez mind a legjobb út a jóga. Ahogy a jógások mondják: „Gyakorolj, utána minden jön magától.”





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!