A hosszútávú fogyás titka
Fogyás, de hogyan? A diéta, a fogyókúra igazi civilizációs időtöltéssé vált az elmúlt évszázadban. Amióta a legtöbb ember életmódja megváltozott, kevesebb mozgás, több feldolgozott élelmiszer és sok stressz jellemzi, azóta sokkal több a súlyproblémával küszködő ember. Ha valaki diétázni kezd, nagy az öröm, amikor pörögnek le a kilók, ám annál nagyobb csalódás, ha rövid idő múlva újra megjelennek a nemkívánatos zsírpárnák. Tomán Szabina hasznos tanácsai segítenek, hogy elkerülhető legyen a jojó effektus.
A fogyás sokaknak nagy álma. Van, akinek egészségügyi okokból kell fogynia és van, akit inkább a hiúság motivál, hogy jobban megfeleljen a mai kor diktálta szépségideálnak.
Sokan kezdenek bele hirtelen ötlettől vezérelve diétába, de bizonyított tény, hogy ha ezek nem kellőképpen megalapozottak, nincs mögötte segítő támogatás, tudatosság, akkor ezek gyakran jojó-effektushoz vezethetnek. Tomán Szabina az elmúlt években több mint 10 000 ember sikeres életmódváltásához járult hozzá csapatával, így tudja mit beszél.
Diétázni nem könnyű, de nem is lehetetlen. Igazából, ha valaki hajlandó életmódot váltani, viszonylag gyorsan pöröghetnek le a kilók. Persze ez attól is függ, hogy ki milyen régóta cipeli azt a bizonyos súlytöbbletet. Az elhízástól már csak azért is szabadulni kell, mert nem csupán esztétikai kérdés, hanem a szív- és érrendszeri és anyagcsere betegségek egyik fő kockázati tényezője.
Nehéz megtartani az ideális testsúlyt
Ha sikerül is csökkenteni testsúlyunkat, még annál is nehezebb megtartani. Sokaknak nem is sikerül. Egy tudományos vizsgálat eredményei szerint a fogyókúrázók 5 év elteltével átlagosan legalább a leadott súly 80 %-át ismét visszahízzák. Azonban bizonyított, hogy a kontrollált fogyás szakmai tanácsadással, hosszú távú utánkövetéssel jobb eredményekhez vezet.
A fogyás következtében megváltozik az anyagcsere
A táplálkozási tanácsadók, dietetikusok nagyon sokat tudnak segíteni abban, hogy hosszú távon, megalapozottan legyen sikeres a fogyás. Ennek egyik fontos eleme, hogy dokumentálják a folyamatot. Nem lehet elégszer felhívni a figyelmet arra, hogy a súlytöbblet leadását az izmok és a csontok tömegének csökkenése is kíséri. Ezért különösen figyelni kell arra, hogy megfelelő mozgás segítségével megőrizzük az izomzatunkat. Rendszeres mozgás hiányában az izomtömeg kritikusan lecsökken. Ilyenkor annyira megváltozhat az anyagcsere, hogy ismét zsír kezd felhalmozódni. Emellett pedig fáradtabbnak, gyengébbnek is érezheti magát a diétázó.
Hozzászólás zárolva.