A VAKOK NEM VILÁGTALANOK
Csodálatos vak művészek – ma van a Fehér Bot világnapja
A vakok és gyengénlátók világnapján egy kis összeállítással szeretnénk megmutatni, milyen csodákra képesek azok, akik az őket körülvevő világot nem látják, de művészetükön keresztül láttatják.
A járvány apropóján még fontosabb, hogy mindnyájan kiemelten foglalkozzunk a környezetünkben azokkal, akik valamilyen szempontból akadályoztatva vannak a normál életvitelben. Irányítsuk a fókuszunkat most a látássérültekre – már csak azért is, hogy ne történhessenek velük olyan incidensek, mint hogy kizavarják őket vakvezető kutyájukkal egy bevásárlóközpontból.
A zene gyógyít?
Érdekes, hogy ha a művészeti ágakat megvizsgáljuk, a legtöbb világtalant a muzsikusok között találjuk.
Talán a legnagyobb sztár Stevie Wonder, aki 40 albumot adott ki, 18-szoros Grammy-díjas, van egy Oscarja és olyan számokat adott a világnak, mint a You are the sunshine of my life, a Superstition, az I just called to say i love u, a Masterbalester, az Isn’t she lovely, vagy a minden szülinapok állandója: a Happy Birthday.
A másik ilyen kiválóság Ray Charles, akinek életéből zseniális filmet is csináltak. Lemezek számában megelőzi Wondert a maga több mint 60 albumával, Grammy-ben pedig megközelíti: 11-et nyert. Nincs buli Hit the Road Jack nélkül, de ne feledjük az Unchain my heart és a Georgia on my mind dalait se!
José Felicianoról egy dolog biztosan beugrik mindenkinek: a Feliz navidad, ami pontosan 50 éve része a karácsonyi készülődésnek. A puerto ricói zenész még egy nagy sikert aratott, mégpedig egy Doors szám feldolgozásával, amiért haragudott is rá Jim Morrison, ugyanis a remake népszerűbb lett, mint az eredeti – ez volt a Light my fire. Azért, akárhogy is, begyűjtött ő is 7 Grammyt – elsősorban latin kategóriában.
Hozzászólás zárolva.