Facebook hozzászólás
197

Ami segített megszabadulni a gondjaimtól …

„Most bemutatom azt a módszert, ami segített megszabadulni a gondjaimtól”- mondta az ismerősöm, miközben letépett egy lapot a naptárról, az ujjai között lassan kis golyóvá gyúrta össze, és beleejtette a papírkosárba.

Majd lehunyta a szemét, én pedig csöndben vártam, mert nyilvánvalóan imádkozott. "Ámen" – mondta aztán hangosan.

– Ez a nap elmúlt, most pedig következzék a munka utáni pihenés.

Bizonyára mindenkinek vannak jól bevált rituális szokásai, amelyek segítségével "elengedi" a napi problémákat és igyekszik lelki nyugalmát a lehető leggyorsabban meglelni.

De vajon olyan egyszerű ez? Hogyan tudjuk megváltoztatni nem kívánt érzelmeinket és tulajdonságainkat; a haragot, a félelmet, a kétséget, és hogyan juttathatjuk kifejezésre a velünk született vagy szerzett pozitív tulajdonságainkat?

A napokban került a kezembe Kurt Tepperin: Minden terv valóra váltható című könyve, amely gyakorlati és módszertani tervet nyújt arra, hogyan tárhatjuk fel azokat a belső erőforrásokat, melyekkel egyedi és nagy dolgokat hozhatunk létre. Tanácsait megszívlelve szilárd alapokra építhetjük az életünket, és "védőernyőt" boríthatunk föléje, ha már felépítettük.

Az alábbi életbölcsességekben talán némi inspirációra lelhetünk:

 – Pozitív önkép nélkül, – anélkül, hogy barátságot kötöttünk volna magunkkal,- nincs lelki nyugalom.

– Azok, akik nem szeretik önmagukat, a környezetükre is kivetítik az elutasítást. Aki önmagával elégedett, az másokkal is az. Aki önmagának megbocsát, az másokkal is jóságos.

– Ha valakit megsimogat az ember, – önmagát simogatja. Ha megüt valakit,- önmagának okoz fájdalmat.

– Nem vagyunk felelősek azért, hogy mit hoz a sors, de azért igen, hogy azt hogyan értelmezzük, hogyan éljük meg, mit csinálunk belőle.

– Mások megváltozása mindig ott kezdődik, ahogyan én viszonyulok hozzájuk, vagyis – önmagamnál.

– A partnerem nem az állandó változtatási kényszer nyomására változik meg, hanem paradox módon attól, hogy elfogadom olyannak, amilyen.

– Készen kell állnom arra, hogy valakit elengedjek azért,- hogy valóban az enyém lehessen.

– A ragaszkodás vakká tesz, önfejűvé, ítélkezővé és drámai jelenetek megrendezésére késztet, mert úgy érezzük, – igazságtalanul bántak velünk. Közben tökéletesen figyelmen kívül hagyjuk, hogy saját üldöztetésünknek mi magunk vagyunk az oka.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!