Facebook hozzászólás
561

LOMBIKPROGRAM ELŐTT

Az áldott állapot a sperma minőségén is múlik!

Azoknak a pároknak, akiknek orvosi segítségre van szüksége a családalapításhoz, a legtöbbször csak a lombikprogram lebeg a szeme előtt. Mikor azonban bekerülnek a rendszerbe, akkor szembesülnek azzal, hogy mielőtt a beültetésre sor kerülne, a legtöbbször bizony egy sor inszemináción is át kell esni. És ezekben az esetekben is létkérdés, hogy a férfi spermája milyen minőségű. A részletekről Ratkó Tünde szülésznő, termékenységi szakember mesél.

Vénusz és Adonisz, Titian, Kép: wikimedia
Vénusz és Adonisz, Titian, Kép: wikimedia

Kisportolt testű, jóképű, sikeres az ideális férfi, és persze rendelkezik azokkal a tradicionálisan szükséges adottságokkal, melyeket a nők keresnek, köztük a termékenység. Azonban a szépségideál hajszolása ez utóbbiban kárt tehet. Hogy miért vagy hogyan? Arról Ratkó Tünde szülésznő, termékenységi szakember mesél.

[/bs-text][/vc_column][/vc_row]

A sperma minőségi – és mennyiségi – javítása a megfelelő vitaminok és tápanyagok adagolásával lehetséges. Ezt azonban már azt megelőzően is megtehetjük, hogy egyáltalán a lombikprogram közelébe kerülnénk.

Mennyiség és minőség

Mind a mennyiségen, mind a minőségen képes javítani – méghozzá sok esetben jelentősen – a megfelelő vitaminkészítmény. A hangsúly a megfelelőn van, mivel ahhoz, hogy valóban eredményes lehessen a tápanyagpótlás, figyelni kell a bevitt anyagok kémiai kötéseire is. Itt fontos, hogy biológiailag aktív, szerves kötések legyenek (-citrát; -glükonát), mivel így a hasznosulása az anyagoknak akár 80%-kal is jobb. Emellett fontos a komplexitás, mivel az egyes anyagok javítják mások beépülését a szervezetbe.

Hogy ez miért fontos? Sok olyan férfi van, akiknek a spermaszáma a “megfelelő” kategóriába esik, mégsem sikerül a családalapítás. Ennek oka, hogy a számok csak az egyik oldal, a minőség legalább ilyen fontos. A sperma minősége a spermiumok morfológiájában, a mozgásukban, életképességükben mutatkozik meg. A nem jó minőségű sperma bár alapvetően képes a megtermékenyítésre, sajnos jelentősen megnöveli a genetikai betegségek kockázatát, illetve a vetélés és koraszülés lehetőségét is!

A szervezet felkészítése a családalapításra így egyrészt messze nem csak a nők feladata, másrészt jól látható, hogy előre kell gondolkodni, és már a tervezési időszakban megkezdeni a tápanyagok adagolását, legkésőbb ekkor érdemes áttérni az egészséges életmódra, és a rendszeres mozgásra is. Ez a három összetevő ugyanis sok esetben megadja azt a lökést, ami a boldog család létrejöttéhez szükséges.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!