Facebook hozzászólás
327

Életvezetési kiskáté

Nagyon sok testi, lelki vagy szellemi probléma hátterében lelhető fel a hibás, káros-kóros életvezetés. Emiatt is célszerű figyelembe venni a következő tanácsokat:

            Nehéz ez, de nincs más út. Elfogadni, becsülni, tisztelni és szeretni kell magunkat – és azonnal kitűzni egy kicsi és teljesíthető célt, hogy jobbá legyünk. A célt elérve megállapíthatjuk és emlékezetessé tehetjük egy jó könyvvel, cédével annak elérését, és máris kitűzhetjük a következőt… Ám fontos, hogy eleinte ez is kicsi és teljesíthető legyen. Nagyobb, perspektivikus célok sok kicsi siker után szülessenek.

Íme az élethosszig tartó tanulás (ismert rövidítésben: 3L vagyis Life Long Learning) indoka életvezetési szempontból. És mennyire világos, hogy az így élő ember nem lesz öngyilkos, bárkitől vagy bármitől függő, nem  tud sohasem unatkozni – mintahogy magányos sem lesz, „mert már csak adni akar, adni, adni”.

2. A táplálkozásról.  „Amit eszel, azzá leszel” – tartja a mondás. Talán még  ennél is  fontosabb, hogy halhatatlan lelkünk csak akkor számíthat mostani testére: különböző hasonlatok szerint lovára, hordozó rakétájára, vagy – amennyiben a benne élő Istenre is gondolunk – templomára, ha edzi a testét, vigyáz rá és nemes anyagokkal táplálja.

Tény, hogy az ember eredetileg növényevő volt (nézzük csak meg a ragadozók fogazatát, vagy a testmagasság és a  gyomor-bél traktus hossszának arányát…), ám az is tény, hogy évezredek óta ún. vegyestáplálkozású. A vitát tehát nem arról célszerű folytatni, hogy együnk-e húst, vagy ne, hanem arról: mik azok a „nemes anyagok”, amelyek a legtöbb segítséget adják ahhoz, hogy ne hagyjon bennünket cserben a test, és emberhez méltó  – a wellness elvei szerinti is – lehessen egyre hosszabb életünk.

Ugyanigy tény, hogy ősünk nem ivott szénsavas, agyoncukrozott , sok E-vel jelölt „gyümölcslevet”, sem kerítés-szaggató pálinkát, de kávét-kólát-redbullt se. Persze az is tény, hogy „felfelé megy borban a gyöngy, jól teszi”, továbbá, hogy mióta az ember íratlan történelmét ismerjük, azóta tudjuk, hogy időnként, módjával és felügyelet, irányítás mellett fogyasztott olyan szert, anyagot, amitől módosult tudatállapotba került (vagy más módon: kerengéssel, tánccal – avagy az ingerözön helyett deprivációval /meditáció, kontempláció, relaxáció/ jutott ilyen állapotba)…





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!