Facebook hozzászólás
1 063

Egy életmód tréner jótanácsai

” Én már ilyen vagyok, nem változom.” Miért is nem?

„Nehezen lépek ki a komfortzónámból.” Biztosan te is használtad már ezt a kifejezést. De vajon mit is jelent pontosan, és ki kell-e egyáltalán lépni belőle? Dr. Darida Ágnes életvezetési tréner néhány hasznos gondolattal, megszívlelendő tanáccsal segít tisztázni ezt a helyzetet.

Így gyakorolhatod a komfortzónád kitágítását

  • Csinálj tudatosan másképp néhány rutin tevekénységet!

Menj más úton vagy más módon a munkába vagy a boltba, mint ahogy általában szoktál.
Moss fogat másik kézzel.

  • Próbálj ki valami újat, és találd meg benne a jót!

Mindig ugyanazt a pár ételt rendeled a kedvenc helyeden? Kóstolj meg valami merőben mást.
Vegyél egy olyan színű ruhát, amilyen még nincs a szekrényedben. Ha mindig sötét, vagy semleges színeket hordasz, szerezz be egy izgalmas, színes darabot! Olvass el egy olyan könyvet, amit korábban sose vettél volna a kezedbe.

  • Tanulj valami újat!

Felnőttként olykor mániákusan kerüljük azokat a helyzeteket, amelyekben nem érezzük jónak magunkat, ahol nem vagyunk magabiztosak. Pedig épp ezek azok a területek, ahol valami újat tudnánk tanulni. Aki pedig elzárkózik a tanulástól, a fejlődéstől zárkózik el. A tanulás nem feltétlenül azt jelenti, hogy újra be kell ülnünk az iskolapadba, bár az is határozottan jót tehet.
Megtanulhatsz például a gyerekeddel, unokáddal görkorcsolyázni. Elkezdhetsz horgolni YouTube videók alapján. Vagy tortát díszíteni, meditálni, zumbázni. Elsajátíthatsz minden nap 5 új angol szót. Nézhetsz külföldi filmeket eredeti nyelven. Érdekes lehet egy jobb agyféltekés rajztanfolyam.

Keressük bátran az új helyzeteket! Jó, ha megtapasztaljuk és megengedjük magunknak, hogy ismét kezdők lehessünk valamiben. Nem az önmagunkat mindentudónak gondoló felnőttek, akik általában vagyunk. Nagyon unalmas, ha csak olyan dolgokat csinálunk, amikhez értünk. A tanulás az új ismeretek mellett alázatot, friss perspektívát, önismeretet, új impulzusokat ad, és az agyunkat is karban tartja.

Az új mantránk a ”nem megy ez nekem, de béna vagyok, sose fogom ezt megtanulni” helyett legyen az, hogy: „Minden nap egyre jobban megy. Gyakorlással minden fejleszthető. Egyre jobban élvezem, amit csinálok.”

  • Légy spontánabb, fogadd nyitottsággal a változásokat, és hozd ki belőlük a legjobbat!

Ha valami másképp alakul, mint terveztük, bosszankodással valószínűleg nem sokra megyünk. Szerencsésebb, ha úgy állunk hozzá: hogy tudom kihozni ebből a legjobbat? Hogy tudok ebből a napból egy jó napot varázsolni akkor is, ha esik az eső és reggel lekéstem a buszt. Örüljünk minden hirtelen változásnak, hiszen ezáltal van lehetőségünk gyakorolni. És gyakorlat teszi a mestert! Igaz?





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…

Esküvői ajándék – Hogyan válasszuk ki a megfelelő nászajándékot?

Az esküvői ajándék kiválasztása komoly feladat lehet. Szeretné az ifjú párt valamivel megajándékozni, ami örömet…
1 / 3 461

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!