DILEMMA, DIÉTA
Felejtsük el a drasztikus fogyókúrát!
Felejtsük el az összes fogyókúrát, így járunk a legjobban! Testünk arra programozódott, hogy tartalékolja az energiát, ezért lehet, hogy egy sztárdiéta egyszer beválik, másodszor azonban már szervezetünk befékez. Dr. Bajnok Éva, a Duna Medical Center obezitológusa szerint egy-egy drasztikusabb diétának akár 6 évig tartó, a fogyásra nézve negatív hatása is lehet.
Az intermittáló, azaz megszakításokkal történő csökkentett energiabevitel (5:2 diéta – amikor a hét két, nem egymást követő napján csak 500-600 kalóriát fogyasztunk, míg a többi napon normálisan étkezünk, illetve a 16/8 diéta, amikor étkezéseinket 8 órába sűrítjük be) képes lehet az anyagcserét felgyorsítani, ezzel lassú, de tartós fogyást eredményez. Szervezetünk a rövidebb ideig tartó éhezést nem éli meg olyan drasztikusan és nem lassítja le az anyagcserét. Könnyebb betartani, hiszen rendszeresen, szándékosan megszakítjuk. Nem tilt semmit, de észszerű a megengedő napokon (órákban) itt is egészségesen, a szükségesnél nem többet enni. Az éhezés hosszabb-rövidebb ideje alatt általában zsírbontás és hasi zsírszövetvesztés történik. Az intermittáló diéta kismamáknak és inzulinnal kezelt cukorbetegeknek nem javasolt. A hosszú távú megoldás azonban a nap végén az életmódváltás, ez eredményez igazán tartós fogyást.[/bs-text][/vc_column][/vc_row]
Lassíts! A turbó fogyókúráktól csak hízni fogsz!
Szeretjük a gyors fogyókúrás tippeket, módszereket, erre kattanunk a legtöbbször is a neten. Ám a sikertelen és veszélyes turbódiéták, valamint a szakember is arra figyelmeztet, hogy a tartós súlyvesztésnek nem a gyorsaság a kulcsa, ezek ugyanis még kövérebbé tehetnek.
A súlymegtartás trükkjeit is érdemes megtanulni szakembertől, hiszen óriási tévedés, hogy a fogyókúra befejeztével visszatérhetünk korábbi életmódunkhoz. Maga az életmódváltás soha nem egyszerű. A kalóriaszámlálás csak az egyik „fájdalmas” eleme, de van, aki a mozgás javaslatától szomorodik el. Dr. Bajnok Éva azt tanácsolja, próbáljuk meg leegyszerűsíteni a változtatásokat. Kezdetben csak az adagokat módosítsuk, majd sétáljunk többet, és így haladunk tovább. Aki már minden diétát megpróbált, és sportol, mégsem fogy, mindenképpen az étkezési napló vezetésével jár a legjobban, hiszen abból fogja látni szakember, hol a probléma gyökere?
Hozzászólás zárolva.