Facebook hozzászólás
489

Gyógyteák a légúti fertőzésekre- a gyógyszer mellé!

A gyógynövényekből otthon is elkészíthető különféle izzasztó teák segítségünkre lehetnek a légúti fertőzésekkel együtt járó lázas állapot leküzdésében.

Kérdés-felelet

"Kislányomnak már harmadszor van ebben az évben gennyes mandulagyulladása, de az orvos azt mondja, várjunk még a műtéttel. Úgy emlékszem, az én mandulámat néhány megbetegedés után kivették. Nem túlzott felelőtlenség a várakozás?"

Korábban a gyerekek manduláit már néhány gyulladás után kivették, feleslegesnek tartották őket. Ma már immunrendszerbeli feladatuk ismeretében az orvosok nem hamarkodják el a műtétet, a gyermek manduláit általában csak akkor veszik ki, ha évente több mint öt gennyes mandulagyulladása van, melyeket antibiotikummal kell kezelni. Ha ennek ellenére nem bízik orvosa véleményében, keressen fel egy másik szakembert is.

Természetes gyógymód

A gyógynövényekből otthon is elkészíthető különféle izzasztó teák segítségünkre lehetnek a légúti fertőzésekkel együtt járó lázas állapot leküzdésében.

Hársfatea: Egy vagy két teáskanálnyi hársfavirágot középnagyságú csészébe téve forrásban lévő vízzel le kell önteni, majd öt percig hagyjuk oldódni. Ezután szűrjük le. Egy-két csésze frissen elkészített teát késő délután 15-18 óra között olyan forrón kell meginni, ahogy csak bírjuk, ezután melegen betakarózva maradjunk az ágyban.

Bodzavirágból ugyanígy lehet hasonló hatású izzasztó teát előállítani. A légúti fertőzések másik kellemetlen tünete az orrnyálkahártyák duzzanata, ami a kamillateás meleg inhalálástól jelentősen csökken, az akadályozott orrlégzés javul, a váladék könnyen kifújhatóvá válik.

A naponta 3-5 cseppnyi konyhasós csepegtetéssel (1 g konyhasó 1 dl vízben feloldva) is hasonló eredményt érhetünk el.

A nátha

A meghűlésnek is nevezett nátha mindenki számára jól ismert tünet-együttest eredményez. Jellegzetesen a torok gyulladásával kezdődik, a torokban "kaparó" fájdalom jelentkezik. Egy-két nap múlva jelentős orrváladékozás, könnyezés, tüsszögés kezdődik, az orrjáratok eldugulnak. Az ízlés, a szaglás és néha a hallás is gyengül, ehhez enyhe fejfájás, hőemelkedés, rossz közérzet, általános fáradtság társul. A fertőzés e területen maradhat, vagy továbbterjedve gégegyulladás (laringitisz), arcüreggyulladás, légcsőgyulladás, mandulagyulladás, hörghurut kialakulásához vezet. A meghűlésnek nem csak a hideg, a lehűlés lehet az oka, hanem különböző vírusok is okozzák, amelyek nagyon könnyen terjednek egyik emberről a másikra, ezért betegszik meg egymás után olyan sok ember. A gyerekek gyakrabban betegszenek meg, mert szervezetük még nem találkozhatott a kórokozóval, ezért védtelenebb a fertőzésekkel szemben. A nátha általában magától is könnyen gyógyul, az esetleges tüdőszövődmények azonban kezelést igényelnek. E fertőzéseknek nincs specifikus gyógymódja, de a pihenés, a meleg italok, a torkot nyugtató szerek és az orrcseppek könnyítenek a beteg állapotán. Kisgyermekeknél az eldugult orr könnyen középfülgyulladást eredményezhet, ezért alkalmazzunk konyhasós csepegetést vagy orrcseppeket.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!