LE KELL ADNI
Hogyan válassz diétát? – 5 tipp az orvostól
A legtöbben már tudjuk, hogy az egészséges életmódhoz milyen ételeket és italokat kell kerülnünk. Abban sokkal bizonytalanabbak vagyunk, hogy mit és mikor ehetünk. Sokan tisztában vannak azzal is, mennyi ételt kell enniük a fogyáshoz, azonban azt már kevesebben tudják, milyen tápanyagösszetétellel tudják elérni, hogy zsírból fogyjanak, és így a karcsúbb alak mellett energikusak és egészségesek is maradjanak. A rosszul megválasztott fogyókúrák sokszor hatástalanok vagy hatásuk rövid távú, de ha sikert érünk is el velük, a fogyás történhet úgy is, hogy ártunk a szervezetünknek.
A diéta ne okozzon betegséget
Se hosszú, se rövid távon ne szembesüljünk se mellékhatással, se betegséggel. A szétválasztó diéták a nem megfelelő tápanyagbevitel miatt hiányállapotokat idézhetnek elő, illetve gyomorpanaszokat, hosszú távon akár gyomorfekélyt is okozhatnak. Ha kényszeresen kerülünk egy-egy tápanyagcsoportot, például űrhajós diéta esetén a gyümölcsöket, akkor ez a rosthiány miatt étkezési panaszokhoz, hosszabb távon emésztőszervi megbetegedésekhez vezethet. A túlzott zsírbevitelen alapuló diéták szintén emésztőszervi megbetegedéseket is okozhatnak, illetve a vérzsír értékek eltolódásával növelik a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát.
Egyetek rendes kajákat!
Ne pancsoljatok, és ne helyettesítsetek. A műkaják, csodadiéta-kiegészítők beszerzése sok macerával jár, amellett, hogy senki sem bizonyította, hogy a javasolt tabletták és bogyók segítenék a fogyást, ezzel ellentétben akár egészségtelenek is lehetnek. Nem ezektől fogtok fogyni. A mentes ételekkel pedig az a helyzet, hogy ha nincs szükségetek rá, mert nem vagytok ételérzékenyek, akkor ne egyétek, mert felesleges, sokszor magasabb a kalóriatartalmuk, mint nem mentes társaiknak. A diéta egyik sarokköve a kitartás. Ez jobban megy, ha élvezitek az ételeiteket. A nem természetes összetevőket a szervezet előbb-utóbb megunja, esetleg nem kívánt tünetek is jelentkeznek a hatásukra. Válaszd a természetest, tudd, hogy mit eszel, étkezz változatosan és rájössz, hogy a diéta akár élvezetes is lehet. A cél, hogy ne und meg és étrended legyen hosszú távon fenntartható.[/bs-text][/vc_column][/vc_row]
Felejtsük el a drasztikus fogyókúrát!
Felejtsük el az összes fogyókúrát, így járunk a legjobban! Testünk arra programozódott, hogy tartalékolja az energiát, ezért lehet, hogy egy sztárdiéta egyszer beválik, másodszor azonban már szervezetünk befékez. Dr. Bajnok Éva, a Duna Medical Center obezitológusa szerint egy-egy drasztikusabb diétának akár 6 évig tartó, a fogyásra nézve negatív hatása is lehet.
Hozzászólás zárolva.