VEGYSZERMENTES KISKERTEK
Így óvhatjuk meg a méheket
Valószínűleg a túlzott vegyszerhasználatra vezethető vissza a méhek fenyegető pusztulása. Ahhoz, hogy legyen elegendő termés a csíkos ruhás zümmögők nélkülözhetetlenek. Hiába, a mesterséges beporzás nem eredményez akkora terméshozamot, mint amekkora a szorgos virágpor-gyűjtögetők munkája után várható. Ezért közös érdekünk, hogy megóvjuk őket! Radványi Noémi homeopata elárulja, hogyan tehetünk ezért a saját környezetünkben.
Az új kötethez – melyhez a természetvédelem kultikus alakja, Sir David Attenborough írt előszót – lenyűgöző fotókkal, rendkívül olvasmányosan mutatja be közös otthonunk, a Föld élővilágát, miközben azt is elmagyarázza, hogyan óvhatjuk meg környezetünket, és mit kell tennünk azért, hogy ezeket a csodákat a következő generációk is láthassák.
[/bs-text][/vc_column][/vc_row]
Az esős tavasz kedvez a gombás betegségek terjedésének. Ha ilyet tapasztalunk, akkor locsoljunk a gyökérre vízben feloldott Natrium sulphuricumot. Ültetésnél, ha elkövetjük azt a hibát, hogy túl hideg vízzel öntözzük meg a növényt, akkor előfordulhat, hogy utána gyorsan megbetegszik, amit a levelek hirtelen elszíneződésén vehetünk észre, ezért inkább locsoljunk inkább langyos vízzel – Magyarázta Radványi Noémi, aki azt is hozzátette, a kártevők ellen az előrelátó gazda azzal védekezik, hogy a természetes ellenségeket hív be a kertjébe; vagyis olyan növényeket ültet, amelyre azok a rovarok jönnek, akik majd megeszik, azt a kártevőt, aki ellen ő védekezni szeretne. Az is jó megoldás, ha úgynevezett „védőnövényeket” ültetünk a féltett növény mellé. Az őrző-védő szolgálatot azok a növények látják el a legjobban, amelyeket az adott kártevő messzire elkerül.
Hozzászólás zárolva.