Íme a világ legnagyobb kamerája!
A fényképész rajong a viktoriánus korabeli fényképészeti masinákért, így készített egy sajátot és gyönyörű képeket készít vele.
Két évet töltött el Hao azzal, hogy elkészítse a fényképezőgépét, de mióta készen lett a kamera, azóta gyönyörű tájképeket készít az amerikai Sziklás-hegységről.
A 49 éves Hao nevű férfi birtokolja a világ legnagyobb kameráját, amihez egy saját hordozható sötét kamrát is használ.
Az egykor idegenvezető cég tulajdonosa két évet töltött el a viktoriánus stílusú fényképezőgép megépítésével. Hao kézzel készíti el a képeket és hatalmas gépen és a saját kocsijában lévő sötét kamrában hívja elő a fotókat.
A fekete-fehér képek feldolgozásához azokat a régi eszközöket és anyagokat használja, amiket anno elődjeink a fotózás hajnalán. A 49 éves férfi 2002-ben költözött Kínából a kanadai Vancouverbe, hogy körbeutazza a zord észak-amerikai tájat. Utazásai közben ezzel az egyedülálló módszerrel örökíti meg a tájat.
Fantasztikus nem?
A fényképezés hajnala
Egyébként az első igazi fényképet Joseph Nicéphore Niépce készítette 1826-ban vagy 1827-ben, Charles és Vincent Chevalier testvérek által gyártott fadobozos fényképezőgéppel. Niépce tevékenysége során Johann Heinrich Schultz kísérleteire támaszkodott, aki 1724-ben észrevette, hogy az ezüst és faszénpor keveréke fényre érzékennyé tehető.
Frederick Scott Archer 1850-ben dolgozta ki a nedves kollódiumos eljárást, amely drasztikusan lerövidítette a kép elkészítéséhez szükséges expozíciós időt. Az eljárás hátránya volt, hogy a fényképésznek frissen, a helyszínen (általában egy mobil sötétszobában) kellett előkészíteni a fényérzékeny lemezt, illetve előhívni a képet. Ennek ellenére az ambrotípia és a ferrotípia eljárások széles körben elterjedtek a 19. század második felére. A nedves kollódiumos eljárást használó kamerák sem sokban különböztek elődeiktől, bár egyes fejlettebb példányokon az üveglemez előkészítését a kamerán belül is végre lehetett hajtani. Más kamerákra több lencsét illesztettek, ezekkel képes levelezőlapot lehetett készíteni. Ekkoriban kezdték alkalmazni a harmonikaszerű illesztést a lencse és a kameratest között, amely lehetővé tette a lencse széles határok között való mozgatását.
Ezzel a technikával dolgozik Hao is, aki egy nagy autóban rendezett be magának sötét szobát, ahol a kamera által készített képeket hívja elő.
Ezt is olvasd el:
- Minden vágyad egy önellátó telek? Most vehetsz egyet Skóciában!
- Ismerd meg a világ legerősebb és legkeményebb nagymamáját
- Robot pincérnőt alkalmaz egy étterem a munkaerőhiány miatt
Hozzászólás zárolva.