Facebook hozzászólás
258

Mi az, amit egy utazáshoz feltétlenül tudni kell?

Utazni jó, elindulni viszont nem könnyű. A csomagolás a vakáció kevésbé kellemes, inkább stresszes és fárasztó része, ráadásul elronthatja az utazást, ha valami pótolhatatlan otthon marad.

Tudnivalók repülőre

Autós vagy buszos utakon meg persze vonaton is a pipere egy részét érdemes az utastérben elhelyezni. A nedves törlőkendő vagy a kézfertőtlenítő szérumok megkönnyítik a felfrissülést, tisztálkodást, de ha valaki repülővel utazik, a biztonsági előírásokat mindenképpen figyelembe kell vennie.

A gépre légitársaságtól függően eltérő súlyú, de általában legfeljebb 10 kilós, 55×40×20 centiméteres kézipoggyászt vihetünk, a business osztályon ebből kettő is engedélyezett. A kézipoggyász nem tartalmazhat 100 milliliternél több folyadékkal vagy géllel tele üvegcsét, flakont – idetartozik a fogkrém, a borotvakrém, a hajzselé, az ajakápoló és az arckrém is –, sem szúró- és vágóeszközt. Így a manikűrkészletet vagy bicskát is a feladott csomagba kell tenni. A repülőútra összekészített kézipoggyásznál viszont érdemes figyelembe venni, hogy a bőröndöt olykor már az indulás előtt két órával le kell adni. Tehát azt, amire bármikor szükség lehet, ne a bőröndbe tegyük. A kézitáskában 100 milliliteres vagy annál kisebb tégelyeket elhelyezhetünk újrazárható, átlátszó, egy liternél nem nagyobb műanyag zacskóban. Mindenki egy ilyet vihet magával.

Az úti céltól és az utazás módjától függetlenül érdemes összekészíteni egy elsősegély-dobozt néhány alapvető – otthon rendszerint a gyógyszeres fiókból azonnal elővehető – egészségügyi felszereléssel. Praktikus, ha van nálunk láz- és fájdalomcsillapító, megfázás elleni készítmény, gyomor- és bélbántalmakon enyhítő gyógyszer, leégés és rovarcsípés elleni, utáni krém, esetleg allergia elleni szérum. Ragtapasz, csipesz, lázmérő és kötszer is jól jöhet. Mindez azonban nem helyettesíti a megfelelő utas- és balesetbiztosítást, máskülönben könnyen előfordulhat, hogy a gondtalannak indult vakáció végül súlyos anyagi terhekkel jár.

Utasbajok

Az utazás alatt fellépő kellemetlenségekre is érdemes felkészülni. Ha valaki nem bírja a hosszú autózást, könnyen megszédül, megfájdul a feje, hányingere lesz, elkerülheti a kellemetlen panaszokat, ha indulás előtt időben beveszi a gyógyszert, akár gyógynövényboltokban kapható gyömbértablettát vagy az erre kidolgozott homeopátiás készítményt.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Eljegyzési ajándékötletek a jegyespár hölgytagjának

Az eljegyzés egy életre szóló lépés, melynek során a páros megteszi az első lépést, hogy összekösse az életét. A…

Egy történet, amit érdemes megismeri a mózeskosárról

Első hallásra talán furcsának tűnhet, hogy miért nevezik így a babakocsi egyik részét. A titulus viszont egy nagyon…
1 / 3 454

GASZTRO

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!