Facebook hozzászólás
453

Radírozz!

Peeling, bőrradír, esetleg mikro-dermabrázió – a bőrfelszín-megújítás számos módja ismeretes. Alábbi írásunkkal szeretnénk segíteni az eligazodásban.

Elszarusodott, gyakorlatilag élettelen hámsejtek képezik a bőr legfelső rétegét, a külső környezettel érintkező szaruréteget. Ha a bőrfelszín hámsejtjei valami miatt nem válnak le a megfelelő ütemben, a bőrfelszín fakóvá, élettelenné válhat, rosszabb esetben eltömődhetnek a pórusok, aminek az eredményeképpen mitesszerek vagy gyulladt aknék jönnek létre. Ennek oka lehet a helytelen arctisztítás (nem megfelelő vagy nem a bőrtípusnak megfelelő termékkel történik; kimarad az esti- illetve reggeli arctisztítás), a nem megfelelő krém használata, túlzott napozás vagy szoláriumozás végül bizonyos esetekben (betegség, gyógyszerfogyasztás, hormonhatás következtében) a szaruképzési folyamatok egyensúlya megbomlik, és a bőrfelszínen szarufelhalmozódás alakul ki.

A felszíni hámréteg koptatása, hámlasztása azonban nemcsak fenti esetekben hasznos, hanem a tapasztalatok szerint serkenti a bőr megújítási folyamatait, az új bőrsejtek képzését. Ha a bőrfelszínen bármilyen kedvezőtlen elváltozás következik be (pigmentfolt, felszíni ránc, sebhely) a felszín-megújítással szebb, egyenletesebb, ragyogóbb bőrfelszínt érünk el.

Rendszeres bőrradírozással elősegítjük a bőrápoló hatóanyagok könnyebb és alaposabb felszívódását.

Az elszarusodott felszíni hámsejtek eltávolítását idegen szóval exfoliálásnak nevezzük.

Kinek nem ajánlott az exfoliálás?

Gyulladt, érzékeny, hajszálér-tágulatos  bőr esetén. Amennyiben nem biztos abban, hogy az Ön bőrének jót tesz-e, kérdezze meg kozmetikusát!

A bőrradír hámlasztó hatása mechanikus koptatáson alapul: természetes (pl.barackmag, bambusz) vagy mesterséges alapanyagú szemcsék (pl.szintetikus mikrokristály, polimer) dörzsöléssel exfoliálnak. A dörzsölést végezhetjük az ujjainkkal, körkörös mozdulatokkal, frottírkesztyű vagy puha szőrű, nedves arckefe segítségével (a kozmetikai gyakorlatban gyakran gépi meghajtású,forgó fejű arckefével végzik).

A jó bőrradír apró, finomszemcséjű, könnyen eloszlik a bőrön (a hordozóanyag nem vizes hanem zsíros alapú), nem sérti fel karcolással a bőrt. Vizesen, könnyű, körkörös mozdulatokkal dolgozzuk el és alaposan öblítsük le – heti egy-két alkalommal.

Peeling-nek nevezzük a kémiai hatáson alapuló exfoliálást – az esetben a hatóanyag oldja a kötést a bőrfelszín hámsejtjei között, helyet biztosítva a mélyebb rétegekből feltörő új sejteknek. A peelinghez leggyakrabban gyümölcsből, cukornádból, borból és aludttejből kivont savakat használnak de kitűnő hatásuk van egyes enzimeknek (fehérjeoldó hatású anyagok), mint például a papayából származó papainnak. Az otthoni használatra szánt termékeknek alacsony, csupán néhány százalékos savtartalmuk van – ezek napi használatával sem okozhatunk kárt az arcbőrünkben. A kozmetikai hámlasztási eljárásokhoz 10-30%-os töménységet (általában szalicilsavat) alkalmaznak kezelés sorozat formájában. Ez esetben már mélyhámlasztásról beszélünk, amit kizárólag szakember végezhet súlyosabb bőrproblémák esetén (pl. heges, aknés, erősen ráncos bőr).





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!