NYÁRI KÜLÖNLEGESSÉG
Forrázott, kapros uborka
Forrázott, kapros uborka Gizi mamától. Történt ugyanis, hogy a minap a kedvenc ABC-mben, a zöldséges részen találkoztam Gizi mamával. Róla annyit kell tudni, hogy a gyenesi Termelői Piac egyik oszlopos tagja, a csodás rétesek és lekvárok készítője. Kérdezte mit vásárolok. Mondom kaprot a Sváb kovászos uborkához. Nem jó kapor ez, nem magyar, nincs se íze, se bűze – közli velem Gizimama. Pénteken megyek le a piacra, viszek én neked jó magyar kaprot innen, az alsókertből. Azzal lehet jó forrázott uborkát csinálni, az ropog, nem puhul meg teljesen. És el is sorolta a forrázott uborka hozzávalóit, és készítésének módját.
Hozzávalók:
3 kg kovászolni való uborka
2 l víz
20 dkg cukor
3 evőkanál só
2 dl (20%-os!) ecet
2-3 kisebb fej friss (fehér) hagyma
2-3 csokor kapor
1-2 teáskanálnyi szemes (színes) bors
Elkészítés:
Mossuk meg alaposan az uborkákat, két végét vágjuk le, és vágjuk be, ahogy a kovászos uborkánál szokták. Rakjuk egy méretes tálba vagy vödörbe, úgy hogy teszünk alá a kaporból és a borsból is. Pucoljuk meg a hagymát, vágjuk cikkekre, és azt is tegyük az uborkák közé. Tetejére tegyünk még kaprot, hagymát és borsot is.
Keverjük össze a vizet, a sót, a cukrot és forraljuk fel. Ha felforrt, zárjuk el az energiát, és keverjük hozzá az ecetet, majd öntsük nyakon az uborkákat a forró lével. Hagyjuk kihűlni, és már fogyasztható is. Fedett edényben, leszűrve a hűtőben pár napig eláll (hogy meddig azt még nem tudom, mert a harmadik napot még egyszer sem érte meg!). Ha hosszabb időre szeretnénk eltenni, akkor használjunk tartósítószert.
Gyorsan valami…brokkolist!!!
Az úgy volt, hogy brokkoli krémlevest szerettem volna enni. Eddig jó, a krémleveshez megvolt itthon minden, csak a brokkoli hiányzott. Amikorra szerettük volna a levest, az egyéb családi események miatt nem jött össze, de most eljött a pillanat. Somogyi Zoltán Max most lerántja a leplet!
Hozzászólás zárolva.