Facebook hozzászólás
955

„Mostanában jobban szeretem a csendes dolgokat”

B terv- Oroszlán Szonja a változásról

Mindenki életében vannak olyan időszakok, amikor a jól bevált dolgaink már nem működnek, újra kell tervezni őket. Megváltoztatni az irányt, elengedni régi szokásokat, belevágni új tervek megvalósításába. B terv című rovatunkban ismert magyar emberek vallanak a nagy váltásaikról. Oroszlán Szonja mesél nekünk.

Oroszlán Szonja lóval
Szonja minden nap meglátogatja lovát. ( Fotó: Kaszner Nikolett)
A szakmai karrieredben hányszor kellett váltanod?

A Főiskolán, amikor felvettek, a szőke, szende naiva karakterét osztották rám. A humort például egyáltalán nem látták belém. Herendi Gábor elhívott a Valami Amerika 1. castingjára, ott derült ki, hogy van humorom, jó vagyok vígjátékban is. Megkaptam a buta, szőke Timi szerepét, ami akkor nagy váltást jelentett. A zárkózott naiva szerepkörből átléptem egy extrovertált, cicababa karakterébe, ami távol állt tőlem. Amikor hat évvel ezelőtt eldöntöttem, hogy kimegyek Amerikába, ismét a karakterváltás állt a döntésem hátterében. Elegem lett abból a szerepkörből, amit itthon rám osztottak, a változáshoz az kellett, hogy a hajamnál fogva kirángassam magam a megszokott közegből. Kíváncsi voltam arra is, hogy mi az, amit még szeretek és amihez értek. Nem színésznek mentem ki az USA-ba, megint előjött belőlem az állatbarát énem, szerettem volna az állatok jólétével, egészségével foglalkozni. Elvégeztem egy kétéves állatorvos asszisztensi képzést, közben megszereztem a zöldkártyát, majd elkezdtem dolgozni egy állatkórházban. Nagyon nagy váltás volt, de iszonyatosan élveztem. Másfél év után azért kellett újra váltanom, mert ez egy annyira rosszul fizetett szakma Amerikában, hogy nem tudtam megélni belőle. Ottani színészbarátok mondták, hogy nagyon sok színész dolgozik orvosi egyetemeken, ahol az orvostanhallgatókat tréningezik. Szituációs helyzetgyakorlatokba helyezik őket, a színészek mindenféle szerepeket alakítanak – mérges beteg, hisztis beteg, szorongó beteg – s ezzel segítik a fiatalokat a kommunikációs készségeik fejlesztésében. Az orvos-beteg kapcsolatot modellezik le, s különböző kórházi helyzetekre készítik fel őket. Ezt a munkát még mindig csinálom itthonról, online.

Hogyan tudod túltenni magad a magánéleti mélypontokon? Mi az, ami tovább lendít a válságos helyzeteken?

Határozottan azt tudom mondani, hogy a barátok segítenek. Nagyon régi barátaim vannak, akik kamaszkorom óta ismernek és akikben megbízom. Ami még nekem sokat ad, az az olvasás. Amikor az ember fontos döntések előtt áll, hajlamos túlgondolni, túlelemezni a dolgokat. Egy gondolat könnyen el tud torzulni attól, hogy nem hagyjuk leülepedni. Hiszek abban, hogyha gondolati szinten hagyunk elengedni a problémát – ezért olvasok, mert ez átvisz egy másik világba – az agy nem azzal foglalkozik, amin éppen kattog. Eltávolodsz a problémától és egyszer csak azt veszed észre, hogy jobban át tudod látni a dolgokat. Nem beszélve arról, hogy mennyi mindent lehet tanulni a könyvekből.

Hogyan kezeled idő múlást? Hiszen, ez is változás. Ahogy idősödünk, változik a testünk, a gondolkodásmódunk.

Olyan érdekes, ha valaki nem kérdez rá, eszembe sem jut az idő múlása. Nem nagyon szoktam ezzel a kérdéssel foglalkozni, a születésnapokat sem számolom. Szerencsére a testem még teljesen jól működik, ugyanolyan aktív vagyok, mint tíz évvel ezelőtt. Egyelőre még nem érzem a koromat és éppen ezért nem izgulok azon, hogy mi lesz majd, ha tényleg megöregszem. Viszont mostanában sokkal jobban szeretem a csendesebb dolgokat, majdnem minden nap kimegyek a kutyámmal a lovardába a lovamhoz. Jobban élvezem az állatok társaságát, mint az emberekét.

Milyen változásokat hozott a Covid járvány az életedben? Hogyan vizsgáztál a változáshoz való alkalmazkodásból?

Négyest adnék magamnak. Nagyon szerencsés vagyok, hogy a Covid alatt is volt munkám és az állataimnak köszönhetően békés az életem. Nagy könnyebbség volt, hogy sok időt tölthettem a természetben. Ami zavart, hogy a szabadságomat korlátozták az intézkedések. De nem kellett életmódot váltanom, nem értek nagyobb veszteségek. Nagyon jó volt, hogy az ember elkezdett a ténylegesen fontos dolgokra koncentrálni, a családjával foglalkozni.

Most, hogy megtörtént a nyitás, milyen új lehetőségek jönnek szembe az életedben? Visszatérsz itthon a színészethez?

Igen. Elkezdtem kicsiben gondolkodni. Lelassítottam magam és újra fontos szerepet játszik az életemben az irodalom. Több olyan munkám is volt az elmúlt időszakban – versmondás, hangoskönyv felolvasás, szinkron – amelynek köze volt hozzá. Szeptemberben a Spirit színházban lesz egy bemutatóm külföldi rendezésben, Shakespeare Machbethjét viszik színre és Lady Machbeth szerepét én kaptam meg. Ez is egy újabb karakterváltás lesz, ami nagy kihívás.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

KUL-TOUR

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!