APRIL'S FOOLS
Bolondok napja – honnan jött ez az egész?
Ha április elseje, akkor bolondok napja – ez a csínytevők legnagyobb ünnepe.
A Föld szinte minden országában létezik az ünnep, amelynek alapötlete mindig ugyanaz: a csínytevők „április bolondját!” kiabálva ejtik át az áldozataikat. Érdekesség, hogy a világon csupán egyetlen helyen igazi munkaszüneti nap április elseje: az ukrajnai Odessza lakói veszik ennyire komolyan a bolondozást.
Eredettörténet
Korabeli források szerint az 1700-as évek elején angol csínytevők már ugratták egymást, azonban az ünnepnap pontos eredetéről több történet is kering. Egyes történészek szerint a bolondok napjának eredetét 1582-ben kell keresni, amikor Franciaország átváltott a Gergely-naptárra – azok ugyanis, akik csak lassan szoktak hozzá a változáshoz, vagy pedig tiltakoztak ellene, és a korábbi naptár szerint március végén ünnepelték az év végét, viccek célpontjává váltak. Ezek közé a tréfák közé tartozott az úgynevezett poisson d’avril (áprilisi hal) is, amelynek keretében az áldozatok hátára papírból kivágott halakat agattak, és ezen a gúnynéven szólították őket.
Április bolondja a filmekben is
Mi sem mutatja jobban azt, hogy mennyire világszintű hagyománnyá nőtte ki magát a bolondok napja, mint az, hogy a témában rengeteg film született és több sorozat is külön részt szentelt mindennek. Ha idén április elsején témába vágó filmekre vágytok, összegyűjtöttünk néhányat:
Bolond szél fúj
April Fool’s Day
A vasmacska kölykei
Party Zóna
Fool’s day
+1. Spongyabob Kockanadrág – Bolondok napja
Hozzászólás zárolva.