Facebook hozzászólás
1 228

Időkapszula

Ezt üzeni Al Ghaoui Hesna a jövőnek a Covid idejéből

Mostanában egyre többet gondolkodunk el azon, vajon az utókor hogyan vélekedik majd a jelen helyzetünkről. Milyen jó is lenne üzenni nekik, megmutatni a járvány alatti életünk fontos kellékeit, elmesélni személyes történetünket, érzéseinket, netán jótanácsokkal látni el őket. Ebben a rovatunkban ismert magyar embereket kérdezünk meg arról, mit tennének bele az időkapszulájukba üzenetként a jövő számára. Ezen a héten Al Ghaoui Hesna újságíró, riporter mesél nekünk.

Sajnos ma még nagyon sok intézményben a nevelés, az oktatás a megszégyenítésen alapul, ennek rendkívül sok káros következménye van. A jövő emberei remélhetőleg már sokkal többet tudnak majd a szégyen pusztító hatásáról, de ha még nem, akkor ebből a könyvből ők is tanulhatnak.

És a végére jöjjön egy utópisztikus filmsorozat, a The One, amit nemrégiben a Netflix-en néztem meg. Arról szól, egy új algoritmus hogyan forradalmasítja a társkeresést. Az ember génállományát alapul véve megkeresi a hozzád leginkább passzoló párt, éljen bárhol a világban. A film kivitelezése némi kívánni valót hagy maga után, viszont az elképzelés nagyon elgondolkodtató. Kíváncsi lennék a filmet megnézve, mit gondol a társkeresés jövőjéről az utókor.

Al Ghaoui Hesna -szelfi
Játékos szelfi Hesna és gyermeke ( fotó: Al Ghaoui Hesna )

Gondolatok, jótanácsok Al Ghaoui Hesnától 2021-ből a jövő számára

Mindenképpen azt tanácsolnám, hogy egészen korán kezdjék el fejleszteni a gyerekek érzelmi intelligenciáját. Olyan sok inger és információ zúdul ránk, ami miatt elképzelhető, hogy sokkal rosszabb lesz a helyzet egy-két évtizeden belül. Az agyunk nem tud olyan mértékben fejlődni, mint ahogy a technológia. Ha nem találunk ki sürgősen valamit arra, hogy tudatosan elkezdjünk olyan mechanizmusokat kidolgozni, amelyekkel a gyerekek képesek lesznek feldolgozni ezt az információdömpinget, akkor szerintem 10-15 éven belül a lakosság 100 százaléka mentális problémákkal fog küszködni. Én mindenképpen az érzelmi intelligencia fejlesztést, a relaxációt, a meditációt egyértelmű prioritások közé venném az oktatásban és a nevelésben. Minden más pótolható, megtanulható, de az érzelmi intelligenciával korai stádiumban kell elkezdeni foglalkozni. Én is próbálom a magam eszközeivel tudatosan így nevelni a gyerekeimet, de ez egyáltalán nem egyszerű, mert mi is benne vagyunk a hétköznapok sodrásában.
A másik üzenetem pedig az lenne, hogy próbálják meg a mostanihoz hasonló helyzeteket külső perspektívából nézni és tanulni belőlük. Biztos, hogy nem ez lesz az utolsó ilyen globális válság, amiben élünk, ezért fontos olyan készségeket elsajátítani egy ilyen helyzetben, ami hasznos lehet az alkalmazkodásban. S ha sikerült, tudatosítsuk magunkban, írjuk le, és veregessük, vállon magunkat, merthogy a biztonsági érzetünk csak ezekből fog tudni felépülni.

Az Időkapszula rovat más interjúit itt olvashatod:

Borbély Alexandra

Juhász Anna

Trokán Nóra

 





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!