Hatalmas magyar siker Cannes-ban
Bemutatták Enyedi Ildikó új filmjét a 74. Cannes-i Filmfesztiválon. „A feleségem története” világpremierjét a 2000 fős Lumiere teremben tartották. A Füst Milán azonos című regénye alapján négy ország koprodukciójában készült alkotás hatalmas sikert aratott. A vetítés végén a közönség hosszú percekig állva ünnepelte az alkotókat.
Az Arany Medve-díjas és Oscar-jelölt „Testről és lélekről” rendezője, Enyedi Ildikó új filmje A feleségem története. Füst Milán több mint 20 nyelvre lefordított, irodalmi Nobel-díjra felterjesztett azonos című regénye alapján készült a forgatókönyv. Az alkotás hatalmas sikert aratott a világ legnagyobb presztízsű, A-kategóriás filmfesztiválján Cannes-ban, ahol a versenyprogramban szerepel.
A filmnek ez volt a világpremierje, végigtapsolták a vége főcímet, majd további hosszú percekig állva éljenzett a közönség.
A film férfi főszereplője, a holland Gijs Naber és Louis Garrell mellett szinte a teljes stáb jelen volt a bemutatón. Hiányzott a premierről a film női főszereplője, Léa Seydoux, aki koronavírus betegsége miatt kénytelen volt távol maradni. Rév Marcell, a film operatőre pedig a tengerentúlon forgat, nem tudott Cannes-ba utazni. A nézők között a zsűri mellett olyan hírességek tűntek fel, mint Sharon Stone és Mathieu Amalric.
A film rendezője, Enyedi Ildikó az egész stábnak megköszönte, hogy a szívüket-lelküket beletették ebbe a munkába.
Nagyon jó volt bent ülni és hallani, ahogy a humort, az érzelmeket, mindent nagyon pontosan követett a közönség. Mindannyian úgy éreztük, a nézőkhöz igazán elért a film! A végén nagyon megható volt az ünneplés is.
A rendező, aki egyben a forgatókönyvet is írta, hozzátette: „Végig az vezetett, hogy Füst Milán szellemiségéhez hűséges legyen a film. Ez a munka egyfajta szolgálat is volt nekem. Szeretném, ha a film segítségével minél többen megismernék és olvasnák őt. Ez nem egy szerzői film, ez egy Füst Milán film”.
https://www.facebook.com/AFelesegemTortenete/
Mécs Móni vezető producer szerint: „Felemelő érzés volt a vetítés végén magyarként a fesztiválpalotában ott állni és érezni a közönség felénk áradó szeretetét. Büszke vagyok, hogy Füst Milán méltán híres regényét eljuttathattuk a nemzetközi közönséghez”.
Hozzászólás zárolva.