Boldog születésnapot Kóbor János!
5 Omega dal, amelyeket ma is dúdol az ország
Ma ünnepli 78. születésnapját Kóbor János, a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas magyar énekes, akit az Omega együttesből ismert meg az ország. 5 kivételes dalával emlékezünk erre a nagy eseményre, amelyek jó pár évtizedről visszanézve is tökéletesen megállját a helyüket.
Kóbor János 1943. május 17-én, Budapesten született, id. Kóbor János és Reinauer Éva gyermekeként. Szülei pénzügyi pályán dolgoztak, ám családjában több építész volt. Így az ifjabb Kóbor János is építésznek tanult. Zenei pályáját a Ciklon és a Prófea együttesben kezdte, utóbbiból alakult 1962-ben az Omega együttes, ami igazi úttörőnek számított az akkori magyar zenei szcénában.
Nem csak azzal tűntek ki, hogy angolul is énekeltek dalokat, hanem abban is különlegesek voltak, hogy az együttes tagjai léptek fel elsőként egységes színpadi ruhában. Külföldi minták alapján először az Omega koncertjein használtak füstgépet, lézershowt és kivetítőt. Ők koncerteztek eddig egyedüliként négy alkalommal is a Puskás Ferenc Stadionban, és ebből háromszor önállóan. A Kisstadionban is ők tartják a rekordot.
A magyar beatműfaj legjobbjai voltak. Sajnos az együttes két oszlopos tagja (Benkő László billentyűs és Mihály Tamás egykori basszusgitáros) 2020-ban elhunyt. 2021-ben tervben volt ,hogy a klasszikus ötös (Kóbor-Benkő-Mihály-Molnár-Debreczeni) koncertet ad a Puskás Arénában, de erre már nem fog sorkerülni.
Következzen 5 legendás dal Kóbor János énekhangjával! Boldog születésnapot kívánunk neki!
Omega: Gyöngyhajú lány
Az egyik leghíresebb Omega dal a Gyöngyhajú lány. A magyar dalok közül ezt dolgozták fel legtöbben külföldön, nemrég egy ausztrál bankreklámban is felcsendült. A kelet német Frank Schöbel „Schreib es mire den Sand „és a Scorpions „White Dove” címmel is híressé vált. Az Omega együttes ezzel a dallal jutott el a tokiói Yamaha-fesztiválra is.
Omega – Petróleumlámpa
Nincs házibuli a Petróleum lámpa című dal nélkül. A Gyönygyhajú lány mellett ez volt az Omega másik nagy slágere, amit Presser Gábor szerzett, és a szövegét Adamis Anna írta. A dal 1970-ben jelent meg, és az Omega együttes legendás 10 000 lépés című nagylemezének nyitódala volt.
Hozzászólás zárolva.