Facebook hozzászólás
720

TÖKÉLETES MOSÁS?

Trükkök, amivel sokáig életben tarthatjuk ruháinkat

Sokaknál a mosás csak annyit jelent, hogy betöltik a gépbe a mosószert és az öblítőt, bedobják a szennyest, és beállítják kedvenc programjukat, pedig, ha szeretnénk ruháinkat biztonságban tudni, akkor érdemes odafigyelni arra is, hogy ne kövessük el a legtipikusabb mosási hibákat.

Itt a nyár és a melegben a szokottnál gyakrabban cseréljük akár napközben is viseletünket, a gyerekek pedig még több koszos ruhát termelnek, így a szennyes az átlagosnál is gyorsabban gyűlik a legtöbb háztartásban. Ha nem csak ész nélkül bedobáljuk a ruhákat színre és összetételre sem figyelve, ha szeretnénk ruháinkat biztonságban tudni, akkor érdemes odafigyelni arra is, hogy ne kövessük el a legtipikusabb mosási hibákat. Ezzel pedig nemcsak a ruháinkat, de a mosógépünket is megóvhatjuk, amelyhez az alábbiakban adunk tippeket.
Ugye ti  is elgondolkodtatok már azon, amikor elromlott a mosógépetek, vagy éppen benne maradt egy folt a ruhában mosás után – vajon hol rontottátok el? A mosás nagyon egyszerű műveletnek tűnik, ami a legtöbb esetben igaz is, de vannak olyan tipikus mosási hibák, amik visszafordíthatatlan eredménnyel járhatnak. Pedig csak egy kis odafigyelés kell, hogy otthonunkban is megvalósítsuk a tökéletes mosást.

Pár trükkel meghosszabbítható ruháink élettartama. Fotó: Pixabay
Pár trükkel meghosszabbítható ruháink élettartama. Fotó: Pixabay

 

1. Ne féljünk gyakran kimosni ruháinkat!
Sokszor elhangzik, hogy a túl sok mosás elkoptatja a ruhákat, éppen ezért csak akkor mossuk a kényesebb darabokat, amikor mindenképp szükséges. Pedig az, hogy a ruháink meddig tartják meg eredeti formájukat, csak azon múlik, hogy mindig megfelelő programot, illetve megfelelő mosószert válasszunk. Például létezik már olyan színvédő mosószer, amely keratint tartalmaz, ezáltal pedig nemcsak megőrzi a ruhák élénk színét, de a szövetszálakat is ápolja és eltávolítja a bolyhokat.
2. A fehérítő használata nem ördögtől való
Vannak, akik már lemondtak a fehérítő használatáról egy-egy rosszul sikerült próbálkozás után. Valóban léteznek olyan olcsó fehérítők, melyek rongálják a szálakat és besárgítják a fehér ruhákat. Van azonban olyan fehérítő is, amely klórmentes formulájának köszönhetően sem a színeket, sem az anyag minőségét nem rongálja meg. A kulcs a tökéletes fehérítéshez csak az, hogy jó minőségű terméket vásároljunk és a mosás során a termékleírásnak megfelelően járjunk el. A mosógép nemcsak úgy roncsolódik, ha az a laikusok számára is látványos. Sokat hallunk arról, hogy a mosógép vízkövesedik, de mivel ez általában az alkatrészeket támadja meg, nem jár számunkra is jól látható jelekkel, mégis meglepetésként érhet minket, ha elromlik a mosógép. Éppen ezért akkor is érdemes vízlágyítót használnunk, ha nem is vesszük észre, hogy láthatatlanul óvja mosógépünket, nem beszélve arról, hogy van olyan 3in1 vízlágyító, amely erős vízkő elleni védelmével segít megakadályozni a gép meghibásodását, védekezik a kosz és mosószer-maradékok lerakódása ellen, ráadásul segít megakadályozni a rossz szagok kialakulását is, melyek a gépben keletkeznek.
"Mossál rám". Fotó: Pixabay
„Mossál rám”. Fotó: Pixabay




Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!