Tunézia – délibáb-tevék, mélykék tenger
Tunézia az ideális üdülőhelyek hazája. Ez azonban nem azt jelenti, hogy vízparti láblógatáson kívül ne találhatna más elfoglaltságot a kíváncsi természetű turista…
Hogy miért menjünk Tunéziába nyaralni? A tenger szerelmeseinek elég annyit mondani: 1200 kilométernyi, aranyszínű part a mélykék víz mentén. A legismertebb üdülő városok, Sousse, Monastir, Hammamet, Nabeul, Djerba és Tabarka homokos strandjai maximálisan eleget tesznek még a legfinnyásabb fürdőző igényeinek is.
A vízparti hotelek fő szezonban gondoskodnak arról, hogy vendégeik véletlenül se unják el magukat az egész napos pancsolás során: az aktív pihenésre vágyók ugyanis igénybe vehetik a szállodák vitorla, szörf, túrahajókázás, peca és búvárkodás szolgáltatásait.
Tunéziába azonban nemcsak az idillikus üdülési feltételek miatt érdemes ellátogatni. A nyár folyamán szinte folyamatosan szerveznek fesztiválokat – még a legkisebb falvak is találnak alkalmat az ünneplésre. Tabarkában például június 29-től július 7-ig Nemzetközi Jazz Fesztivál várja az érdeklődőket, Hammametben pedig július 12-től augusztus 22-ig folyamatosan talál valamilyen programot a kíváncsi turista.
Ha a vízparti láblógatással és a zenés-táncos duhajkodással nem elégszünk meg, egy óra alatt elérhetjük az ország valamelyik ókori római, arab vagy föníciai múltjáról tanúskodó műemlékét. Tunézia történelmi kincseit számtalan múzeum őrzi országszerte: a legrangosabb közülük a Bardoi Nemzeti Múzeum, mely többek közt 3.-4. századi mozaikjaival vívott ki magának elismerést.
A hotelek konyhái nemzetközi és helyi ételeket egyaránt kínálnak a vendégeknek. A kulináris élvhajhászok semmiképp ne hagyják ki a zgougou-t, azaz az észak-afrikai ország tradicionális, fenyőmagokból készült édességét, a brik-et, amely egy bárány húsból, citromból és petrezselyemből készült leves, valamint a slata mechouia-t, amely aprított fokhagymából, zöldpaprikából és paradicsomból készül. Rengeteg borjút és halat fogyasztanak, többnyire mindkettőt nagyon fűszeresen. Ez utóbbitól nem kell annyira tartani az európai gyomorhoz igazodó hotelekben, de ha helyi vendéglőben étkezünk, nem árt számba vennünk, hogy milyen következményekkel járhat a csípős lakoma…
Az afrikai országokba látogatók közül kevesen ússzák meg a nyaralást egy kiadós gyomorrontás nélkül. Ez részben azért van így, mert sokan nem tartják be a legfontosabb szabályt, miszerint tilos a csapból inni! Csak palackozott ásványvizet fogyasszunk, és ne igyunk olyan folyadékot a bárokban, melyekben jégkocka van! Gyümölcsöt és zöldséget is csak akkor együnk, ha előzőleg meghámozták, vagy megfőzték őket. Főtt ételt csak forrón fogyasszunk, a szobahőmérsékletűre hűlt főtt élelmiszerek különösen veszélyesek!
Hozzászólás zárolva.