Mi az, amit egy utazáshoz feltétlenül tudni kell?
Utazni jó, elindulni viszont nem könnyű. A csomagolás a vakáció kevésbé kellemes, inkább stresszes és fárasztó része, ráadásul elronthatja az utazást, ha valami pótolhatatlan otthon marad.
Mindenkinek más a taktikája, de praktikusan öt csoportba lehet osztani, hogy mi az, ami egy utazáshoz feltétlenül kell: ruhafélék (felsőruhák, fehérneműk, zokni, harisnya); mosdó-, fürdő-, strand- és piperecikkek; gyógyszerek; vegyes (amiben az olvasnivalótól a varrókészleten és fényképezőgépen át a társasjátékig és elemlámpáig sok minden lehet); okmányok, pénz (ha kell, valuta).
Praktikus helykihasználás
A „mennyi ruhát vigyünk magunkkal?” kérdést nem könnyű eldönteni.
Ha repülünk, figyeljünk arra, hogy a súlykeret légitársaságonként és úti célonként más, de a repülőjegyen általában feltüntetik. A keret átlépéséért jelentős pluszdíjat számítanak fel, kilogrammonként minimum 4-5 eurót. Jó tudni, hogy fapados légitársaságok esetében, ha a jegyvásárláskor jelezzük a feladni kívánt csomagot, annak ára jóval kedvezőbb, mint ha a reptéren jelentjük ezt be. Amúgy egy-egy könnyű nyári darab akár a kempingben, akár a szállodában kimosható, így valószínűleg a legszükségesebb, legkényelmesebb ruhadarabokat elég bepakolni a bőröndbe. Jelentősen csökkenthető a poggyász mérete, ha előre eltervezzük, mit mivel fogunk viselni. De bármennyire takarékoskodunk is a csomaggal, azt azért ne feledjük, hogy még a legforróbb nyárban is néha szükség lehet egy-egy melegebb holmira.
Ha busszal, vonattal kelünk útra, súlykorlát nincs, annál inkább mérsékletre int az, hogy a csomagjainkkal el kell jutnunk a járműhöz, majd célba érkezés után a szálláshelyre, a vonatra pedig még le- és föl is kell szállnunk bőröndöstül.
Ha autóval utazunk, némileg szabadabban pakolhatunk. Súlykorlát nincs, de a pakolótér azért itt is véges. Ha minden kötél szakad, tetőboxszal, -csomagtartóval tágíthatjuk a lehetőségeket. A különböző méretű, légvonalas zárt tetőcsomagtartó a pakolás egyik legkulturáltabb formája. Senkinek nem kell az utastérbe tett csomagok tetején utaznia – ami balesetveszélyes is –, és a ki-be pakolása is kényelmes. A legmodernebb tetőboxok esetén minimális a szélzaj, a légellenállás és a rezgés, így az autó fogyasztását sem növeli jelentősen. Ha évente csak egyszer van szükség túraboxra, érdemesebb bérelni, mint vásárolni. Ezzel megoldódik a viszonylag nagy helyet foglaló darab év közbeni tárolásának problémája is.
Hozzászólás zárolva.