KARÁCSONYI SPECIALITÁS A BIKAVÉRHEZ
Szarvasgerinc céklákkal, édes burgonyával
Bikavér, a legismertebb hazai borházasítások egyike. A kékfrankosalapú cuvée sokszínűsége miatt különlegesen alkalmas a karácsonyi fogások mellé. Az egri borok jellemzője az energikusság, az ásványosság, a mineralitás. A helyi Macok Bizstro séfje, Macsinka János csakis helyi alapanyagokból dolgozik, ezért is kulináris élmény nála kóstolni ehhez az ünnepi fogáshoz például a 2016-os Merengőt a St. Andrea Szőlőbirtokról, a Tóth Ferenc Pincészet 2017-es superiorját vagy a Juhász Testvérek 2017-es prémium selectionját. A séf 10-15 éve még nem gondolta volna, hogy ilyen sikere lesz konyhájának és gasztronómiai filozófiájának. Macsinka János ezért is bízik a hazai regionális konyha felemelkedésében, elismertségében.
Hozzávalók 4 karácsonyt váró szájhoz:
80 dkg szarvasgerinc
hús a csontokból, nyesedékekből
só
Céklák:
70 dkg – sárga cékla
70 dkg – vörös cékla
25 dkg – vaj
1 dl – olívaolaj
só
friss koriander
római kömény
wasabipaszta
balzsamecet
50 dkg édes burgonya
narancshéj
Elkészítése:
A szarvasgerincet letisztítjuk, 1 órára 6 %-os sóoldatba helyezzük, formázzuk, vákumozzuk, 62 °C-on 25 percig szuvidáljuk (vagy sütőben konfitáljuk), majd tálalás előtt átpirítjuk. A céklákat sóágyon, olívaolajon megsütjük, egyforma méretű kockákat vágunk belőle, a leeső részekből fűszeres kérget készítünk. Az édesburgonyát ugyanilyen módszerrel megsütjük, formázzuk, vajas olívaolajjal körbepirítjuk. Tálaláskor a narancslével ízesítjük.
Hogy kerül a festmény az asztalra?
Bukta Imre Munkácsy-díjas festőművész alkotásai lettek az egri Soltész borcsalád prémiumborainak névjegyei. Mostantól a Korcsolyázó cigánylány, a Delelő és a Béla a fácánnal elnevezésű alkotás kerül az asztalunkra, és persze hirdeti a kiváló egri borokat.
Hozzászólás zárolva.