Minden pár egyik tagja valódi, a másik tettetett mosolyt ábrázolt, és a résztvevőknek el kellett dönteniük, melyik a valódi. A fényképek valamely része - alsó, felső, jobb- vagy baloldala - ki volt takarva, ez abban segítette a kutatókat, hogy eldöntsék, az arc mely részlete alapján különíthető el legjobban a hazug és az igaz mosoly. A vizsgálat vezetője, Prof. Richard Wiseman, a Hertfordshire Egyetem kutatója elmondta, rengeteg információt sikerült begyűjteni a felmérés során, hiszen összesen 15 ezer személy végezte el a feladatokat.
A nők egyértelműen intuitívabbaknak tartották magukat a kérdőíves felmérés alapján: 77 százalékuk írta le, hogy nagyon jó megérzésekkel rendelkezik, míg a férfiaknak csupán 58 százaléka sorolta magát ebbe a kategóriába.
Ezzel szemben a tényleges teljesítmény terén alig volt különbség (az is a férfiak javára): a nők 71, a férfiak 72 százalékban ismerték fel a műmosolyt. Érdekes, hogy amikor az ellenkező nem "svindlijét" kellett felismerni, a férfiak jelentősen jobban teljesítettek: 76 százalékban ismerték fel a hamis mosolyt nőkön, míg a nők a férfifotók csupán 64 százalékában döntöttek helyesen.
Wiseman szerint az eredmények arra utalnak, hogy a legendás női megérzések, ráhibázások a gyakorlatban mégsem működnek olyan jól - legalábbis nem jobban, mint a férfiaké. Ennek oka lehet az is, hogy a férfiak intuitív képessége az elmúlt időszakban sokat fejlődött, és megérzések terén mára utolérték a nőket.
Ng-jelentés