Mr. Seaman szerint a szűkösebb anyagi helyzetben lévő betegek már most hajlamosak kihagyni egy-egy orvosi vizitet vagy kezelést. Seaman elemzése szerint a kórházak egyre többet próbálnak spórolni, természetesen úgy, hogy az ne menjen az ellátás minőségének és biztonságosságának rovására.
Egyes kórházakban egész osztályok szűntek meg a pénzhiány miatt. Ennek pedig egyenes következménye, hogy a betegeknek többet kell várniuk, mivel kevesebb lehetőség áll rendelkezésre. A kevesebb pénz miatt a legújabb fejlesztések bevezetésére sincs lehetőség, így a kórházak nem mindig tudják a legkorszerűbb kezeléseket biztosítani.
A michigani kórházak 2008-ban összesen 879 millió dollár értékben végeztek olyan kezeléseket, amelyek után nem kaptak visszatérítést. Ez az összes 2009-ben várhatóan eléri majd az egymilliárd dollárt" - nyilatkozta Mr. Seaman. Michigan államban jelenleg 14.4 százalékos a munkanélküliség aránya. "Ennek ellenére, mi még elég jól állunk az egészségügy terén. Van, ahol ennél sokkal nagyobb a probléma."
A felmérések szerint az Egyesült Államokban tízből kilenc kórházban kellett jelentős átszervezéseket eszközölni a gazdasági válság miatt. Caroline Steinberg, az Amerikai Kórházi Szövetség szakértője szerint az amerikaiak közül egyre többen halasztják el azokat a műtéteiket, amelyek nem sürgősek, csak kisebb beavatkozások, így a kórházakhoz még kevesebb pénz jut vissza.
A probléma ezzel az egésszel az, hogy a változásokat hamarosan a betegek is érezni fogják: a kisebb városokban rengeteg kórházi osztályt be kellett zárni, így a betegeknek egy távolabbi egészségügyi intézménybe kell majd járniuk kezelésre. A sürgősségi osztályok megszűnésével egyre többet kell majd várniuk az életveszélyben lévő betegeknek, amíg a segítség megérkezik."
Sok helyen a fertőzések megelőzésének költségein próbálnak spórolni, ami szintén beláthatatlan következményekkel járhat, a kórházakban fertőző szuperkórokozók ugyanis gyakran halálos megbetegedéseket okoznak.
A legtöbb, amit a páciensek tehetnek, hogy egészségtudatos életvitellel csökkentik a megbetegedések lehetőségét, így kevesebbet kell rendelésekre járniuk, és az amúgy is túlterhelt kórházi osztályokat sem terhelik tovább."
Az embereknek erőfeszítéseket kell tenniük saját egészségük megőrzéséért. Az azonnali kezelést igénylő akut esetek ugyanis sokba kerülnek: betegnek és a kórháznak egyaránt" - nyilatkozta Mr. Seaman.
forrás:www.medipressz.hu