Egy eldugott ládagyárban csinos nőbrigád gyártja feleslegesen a ládákat, hisz az összerakás és némi tárolás után szétszedik azokat. Mindeközben nem is sejtik, hogy öltözőjükben tűzvédelmi okokra hivatkozva néhány videokamerán át kukkolják őket. A láda-biznisz fellendítése érdekében ugyanis a kedves megrendelő meglesheti az öltöző és vetkőző szépasszonyokat.
Egészséges erotika. Kis magyar voyerizmus 1985-ből, Tímár Péternek köszönhetően.
Hivatalosan ugyan valóban voyerizmusnak neveztetik, de az átlagember számára többet mond a kukkolás szó. A voyerizmus kifejezés egyébként a 20 században született, francia eredetű: a voir (látni) szóból származik.
Mindegy azonban minek is nevezzük, hisz lényege a titkosságban, a meglesés izgalmában van.
A leskelődő, megfigyelésének alanya (akivel nem lép kapcsolatba) lehet meztelen vagy vetkőző ember, esetleg alsóneműt viselő személy, illetve bármilyen szexuális tevékenység, ami izgatóan hat a kíváncsiskodóra. A voyerizmus többnyire férfiakra illetve fiatal fiúkra jellemző.#img2#
A voyerizmus egyik fajtája, amikor a kukkolónak az okoz örömet, ha valaki szoknyája alá leshet (például amikor leül), vagy épp fényképet készíthet róla. Ez ma már nem is olyan bonyolult művelet egy fényképezésre alkalmas mobiltelefon segítségével.
A voyerizmus szexuális devianciának számít, s bár a legtöbb kultúrában némileg toleránsak a kukkolással szemben (például kamasz gyerekek esetében), vannak országok, ahol bűncselekménynek számít. Angliában például a szexuális bűncselekmények körébe tartozik 2004 óta.
A voyerizmust a pszichiátria az úgynevezett paraphiliák, szexuális eltévelyedések közé sorolja, s pszichoterápia alkalmazását javasolja a gyógyulás érdekében.
Ma már az Internetnek, webkameráknak és a rengeteg valóság show-nak köszönhetően még nagyobb teret nyert a leskelődés, az intimitásigény kielégítése, így csak mosolyogva emlékszünk vissza a már említett film klasszikus mondataira:
- Miért nincs videólánc?
- Minek az?
- Korszerű tűzvédelem, megjegyzem.
- Maga mániákus!
KV