A 2007. január 5-7. között megrendezett Fehérvár Continental Super Cup Final elnevezésű tornán a játékosok a mellrák színében készült ütővel, illetve egy mérkőzés erejéig rózsaszín mezben léptek pályára. A jótékonysági árverésre 2007. január 12-én került sor, amelynek keretében 12 játékos meze és ütője talált gazdára. Az adományokból közel 1,5 millió forint gyűlt össze, amelyet az Egészség Hídja Összefogás Egyesület, illetve a Magyar Rákellenes Liga az emlődaganat leküzdését célzó programokra fordít.
Kanadán és az Egyesült Államokon kívül először Magyarországon került sor olyan kezdeményezésre, amelynek keretében egy jégkorong csapat játékosai rózsaszín ütővel és rózsaszín mezben léptek pályára, ezzel is felhívva a figyelmet a mellrák elleni küzdelemre. A TPS Hockey magyarországi képviselőjének kezdeményezésére a magyar bajnok Alba Volán-FeVita játékosai külön erre a célra legyártott ütővel és mezben léptek pályára neves ellenfeleik ellen 2007. január 5-7. között a Fehérvár Continental Cup Super Final mérkőzésein. A mellrák elleni küzdelem logóját is viselő ütőket Budai Krisztián és Hetényi Zoltán kapusok, valamint Borostyán Gergely, Csibi József, Fodor Szabolcs, Gröschl Tamás, Majoross Gergely, Ocskay Gábor, Rajz Attila, Simon Csaba, Svasznek Bence és Tőkési Lajos használták.
Az árverésre 2007. január 12-én került sor, amelynek során 12 játékos mezét és ütőjét vásárolták meg a meghívott vendégek. A jótékonysági este végére közel 1,5 millió forint gyűlt össze az adományokból, amelyet az Egészség Hídja Összefogás Egyesület illetve a Magyar Rákellenes Liga az emlődaganat leküzdését célzó programokra fordít. Az árverést segítették a kezdeményezés arcai Oroszlán Szonja és Majoross Gergely, a jégkorongcsapat képviseletében pedig Budai Krisztián és Ocskay Gábor is részt vett a rendezvényen, akik saját felszerelésüket árverezték el.
A rendezvény megnyitásakor a különleges összefogás fontosságát méltatta többek közt Dobrev Klára, az Egészség Hídja Összefogás fővédnöke és Tóth István, az Alba Volán Zrt. vezérigazgatója, a Fehérvár Continental Cup Super Final szervezőbizottságának elnöke is.
Háttérinformáció:
A TPS Hockey kezdeményezésére 2006. március 17-19. között különleges esemény zajlott le az NHL-ben, az észak-amerikai profi jégkorong-ligában. Több mint négyszáz játékos a mellrák elleni küzdelmet jelképező logóval díszített, rózsaszínű ütővel lépett jégre a Tiszteletadás a Jégkorongos Édesanyáknak kampány részeként.
Rick Nash, a Columbus Blue Jackets játékosa így értékelte a kezdeményezést: "Az édesanyám mindig a háttérből biztosította, hogy mindenem meglegyen a sikerhez, és ezt nem köszönhetem meg neki elég alkalommal. Most talán megérti, hogy mennyire értékelem mindazt, amit értem tett."
Az Egészség Hídja Összefogásról
A 2001-ben életre hívott kezdeményezés célja, hogy felhívja a társadalom figyelmét a mellrák elleni védekezés jelentőségére, az egészséges életmódra, és országos mozgósító programokkal minél több nőt vegyen rá a mellrák korai felismerését lehetővé tevő szűrővizsgálatokon való részvételre, és így életeket mentsen meg. 2006-ban, a létrehozását követő ötödik évében az Egészség Hídja Összefogás egyesületté alakult, hogy még hatékonyabban foghassa össze a mellrák elleni küzdelemben résztvevő politikai, üzleti és civil szervezetek munkáját. Az Összefogás a kezdetektől fogva PPP (Public Private Partnership) konstrukcióban működik, vagyis az üzleti élet vállalatai, a kormányzati szektor hivatalai és rákellenes civil szervezetek közösen fogtak össze annak érdekében, hogy tájékoztató és mozgósító tevékenységük révén az emlődaganat minél kisebb veszélyt jelentsen a hazai női társadalomra. Az Összefogás minden év októberében, a mellrák elleni küzdelem hónapjában figyelemfelhívó sétát szervez az ez alkalomból rózsaszínre kivilágított Lánchídon, amely stilizálva az Összefogás logójában is visszaköszön az emlődaganat elleni harc szimbólumává vált rózsaszín szalaggal együtt.
A Magyar Rákellenes Liga
A Magyar Rákellenes Liga megalakulása, 1990. óta foglalkozik az emlőrákkal. A Liga folyamatosan tanítja a nőket a rák figyelmeztető jeleire, a szűrés lényegére, az önvizsgálat helyes elvégzésére.
A program tartalmazza:
- a szűrés és az önmegfigyelés lényegét, különbségét, fontosságát,
- az önvizsgálat helyes végzését,
- a megfigyelés elemeit,
- az önvizsgálat tanításának módszerét.
A Rákellenes Liga azon túl, hogy tájékoztat, pályázatokat ír ki, médiakampányokat és figyelemfelhívó eseményeket (sportesemények, séták) szervez, a program részeként az alábbi jelentősebb eszközök átadásával járult hozzá az emlőrák-ellenes küzdelemhez. A Magyar Rákellenes Liga által az emlőrák elleni küzdelem céljára 1990 óta átadott eszközök értéke eléri a 130 millió forintot.
További információ:
Lenhardt & Weichinger Communications
H-1113 Budapest, Dinnye u. 12.
Tel.: ++36/1/279 3914 Fax: ++36/1/279 3911
Mobil: ++36/20/379-8126
[email protected]