Ha tehát ötletet lopunk, az nem bűn, és nem is hamisítás. Ha nincs pénzünk megfizetni egy Guccit, vagy Cavallit, nyugodtan varrassuk meg egy varrónővel. Mi összegyűjtöttünk néhány klasszikust, amit mindenképpen érdemes leutánozni.
Marilyn Monroe fehér ruhája abszolút klasszikus. A könnyű anyagból készült koktélruha felvehető akár egy elegáns délutáni rendezvényre, vagy egy estélyre is. Persze tagadhatatlan, hogy meglehetősen jó alak szükségeltetik hozzá, hiszen elég mélyen dekoltált, a rakott szoknyarész pedig könnyen fellibben, és megmutatja a lábakat térd felett is.
Audrey Hepburn híres Givenchy ruhája a másik örök darab, ez ha lehet, még egy fokkal elegánsabb, estélyibb. A hosszú fekete szoknya szinte a földig követi az alakot, a hátmegoldás érdekes, hangsúlyos. Az összeállítást a vastag gyöngysor teszi egészen különlegessé.
Coco Chanel nevéhez nem csak a kis fekete ruha megalkotása fűződik, de a Chanel-kosztümé is. Ez az együttes tweed szövetből készült, a kabátját aranygombok díszítették, egyenes szabású szoknya illet hozzá. A forma a mai napig klasszikus, igaz, Karl Lagerfeld azóta már felfrissítette a vonalait.
A Titanicban szereplő nyaklánc, az Óceán szíve, egy óriási kék gyémánt nyaklánc. Az eredeti, a Hope alapján készült, Celine Dion viselte is az egyik Oscar-díjátadón. Később persze elárverezték, de semmi nem tiltja, hogy kevésbé értékes anyagokból mi is megcsináltassuk magunknak egy ügyes ékszerésszel.
Korunk nagy divatdiktátora a Szex és New York főhőse, Carrie Bradshaw volt. Szinte mindegyik ruháját érdemes leutánozni, de merészebbeknek a főcímben szereplő tütüt ajánljuk. A filmbéli írónő sokáig hordta azt a nyakláncot, amire a neve volt írva. Ez a történet szerint is egy olcsó darab, úgyhogy mi is könnyűszerrel beszerezhetjük a sajátunkat.
DPA