Az ápolt, egészséges haj nem egyszerűen szép, hanem sokféle üzenetet is sugalmaz. A szőke mindig a pátyolgatásra szoruló, a vörös a dögös és szexis, a fekete szín pedig a termékenység üzenetét sugallja. Nos, nem elég, ha ezek közül a hajszínek közül valamelyiket birtokoljuk. Meg is kell őriznünk hajunk szépségét- vegyi behatások nélkül.
Mégis minden eszközt megragadunk, hogy hajkoronánk elveszítse szépségét. No, nem direkt, hanem a sok csábító reklám hatására megvásárolt hajfestékkel, a csodás frizurát ígérő dauerral, a meleg hajszárítóval vagy nem teljes értékű diétával.
Az, hogy egészséges hajunk legyen, csak rajtunk múlik! Ápoljuk a hajunkat természetes anyagokkal! Mit is jelent az, ha természetes hajápolásról beszélünk? Valószínű azt értjük rajta, hogy vegyi anyagoktól mentes. De találunk ilyet a boltokban? Valljuk be, nem igazán. Íme néhány otthon is elkészíthető szer, ami csodát tesz száraz, tönkretett hajunkkal.
- Egy evőkanál mézet és növényi olajat keverjünk össze. A keveréket oszlassuk szét a hajon.
- Fedjük be a hajat majonézzel, majd fürdősapkát húzva 10-20 percig hagyjuk rajta a pakolást.
- Olíva olajat is felvihetünk hajunkra, szintén fürdősapkában kell így is "dunsztolni" 20 percig. Az extra kondicionálásért vegyünk közben egy meleg fürdőt, mert a meleg gőzök segítik a hidratálási folyamatokat.
- Verjünk fel egy tojást, adjunk hozzá három evőkanál vizet és vigyük fel a hajunkra.
Még a festésről sem kell lemondanunk, ha természetes színezőanyagokat használunk. Henna alkalmazásával rengeteg árnyalatot elérhetünk, hiszen ma már a szőkítő hatású hennától kezdve a fekete hennáig nagyon sokfélét gyártanak.
Hennaport vagy hennás hajfestéket indiai boltokban, fodrászkellékes vagy gyógynövény boltokban érdemes keresni. Használata nem roncsolja a hajat, de a szín hamarabb fakulhat, így mindig hajtípusnak megfelelő sampont és balzsamot is célszerű alkalmazni.
Festésnél érdemes kesztyűt viselni, s előtte hajat is kell mosni, szemben a szintetikus hajfestékekkel.
A henna mellett más növényi alapanyagok is használhatóak hajszínezéshez, így a kamilla, dióhéj körömvirág, céklapor stb. Ezeket is mind a fent említett helyeken érdemes keresni és a leírás szerint alkalmazni, s alkalmazás előtt érdemes kísérletezni vele egy-egy tincsen, mielőtt az egész hajra felvisszük.
A haj olyan értékes ékünk lehet, aminek szépségét érdemes megőrizni. Úgyhogy ésszel kell bánni a csábító, gyönyörű hajú nőkkel reklámozott kozmetikumokkal, s inkább a régi, bevált, természetes anyagokkal kell ápolni hajkoronánkat. Hiszen minden szintetikus anyagnak van természetes párja. Érdemes lesöpörni a polcról a drága, bolti csodákat!
Forrás: http://www.pioneerthinking.com