A közösségi oldalak haszna vitatott az egészségügyi információk tekintetében. Az ellenzők azt állítják, zavaros, pontatlan információkat adhatnak, illetve előfordulhat, hogy valaki ezek miatt nem fordul szakemberhez. Úgy vélik, hogy a felhasználók nem rendelkeznek az orvosi döntések meghozatalához szükséges tudással, ezért az így szerzett információ árthat az öndiagnózis és önkezelés révén.
A cikk szerzői, Rama K. Jayanti (Cleveland Állami Egyetem) és Jagdip Singh (Case Western Reserve Egyetem) 10 hónapon keresztül szorosan követtek egy pajzsmirigybetegségekkel és azok kezelésével foglalkozó elektronikus hirdetőtáblát. Véletlenszerűen kiválasztottak hat topikot, amelyek 392 bejegyzést tartalmaztak 80 különböző személytől. Azt próbálták megállapítani, tudnak-e a résztvevők tanulni ezekből a bejegyzésekből, ha igen, hogyan, és végül, hogy hogyan hasznosítják a tanultakat.
Általánosságban azt találták, hogy számos előnye van a közösségi oldalakon megjelenő egészségügyi tanácsoknak. A megfelelő felhasználás kulcsa a gondolkodás - finomítás - felfedezés hármas folyamata. A szerzők szerint az online közösség "azáltal segíti elő tanulás folyamatát, hogy a mindennapi egyéni tapasztalatokat használható tudássá alakítják át. Így tanácstalan emberekből jól tájékozott páciensek lesznek, akik szükség esetén könnyedén váltanak orvost, módosítják a gyógyszerelésüket vagy az étrendjüket."A szerzők a közösségi oldalakon való tanulás népszerűsítésére biztatják a döntéshozókat, hogy a páciensek tájékozott döntéseket hozhassanak és ezáltal jobb életminőséget érjenek el.