Túl sok alkohol. Ez gyakran megesik, és nem csak tinédzserekkel. Lehet, hogy olyan bálba hívtak meg minket, ahol a felső tízezerrel van dolgunk, csupa-csupa "előkelő" emberrel. Természetes, hogy néha kellemetlenül érezzük magunkat. #img3#
De a feszültséget semmiképpen ne alkohollal próbáljuk feloldani, mert egy becsiccsentett bálozónál - legfőképpen akkor, ha a többiek teljesen józanok - nincs is rosszabb látvány. A következmény előre látható, következő évben nem valószínű, hogy meghívnak minket.
Nem megfelelő öltözék. Talán azt nem is kell mondani, hogy bizonyos helyekre be sem engednek, ha nem megfelelő ruha van rajtunk. Az igazi bálozók minden egyes alkalomra mást vesznek fel. Igen ám, de mit tegyünk, ha minderre nincs anyagi lehetőségünk? Akkor se vegyük fel a tavalyi ruhát, jobb, ha kölcsönkérünk egyet, biztos van olyan barátnőnk, akivel egy méretet hordunk. #img2#
De aztán, ha valaki megdicséri az estélyinket, ki ne kotyogjuk, hogy nem a sajátunk! Ha mégis vásárolunk, de nincs túl sok pénzünk rá, válasszunk egy egyszerű darabot, de lehetőleg olyat, amelyet nem árulnak minden sarki boltban. Mert sajnos a báli társaság rosszindulatú is lehet, és igencsak keserű szájízzel távozhatunk hajnalban.
Étkezési problémák. Igen, talán mindannyiunknak eszébe jut a Micsoda nő című film azon jelenete, amikor tanácsot kér a szállodaigazgatótól étkezési ügyben. Mi is tegyük ezt, vegyünk elő egy könyvet az etikettről, hiszen nem biztos, hogy tudjuk, a különlegesebb ételeket pontosan mivel és hogyan kell enni.
Szótlanság. Úgy fogod magad érezni, mint a szegény, buta kislány a gazdagok és okosok között. Ha csak kevés embert ismersz a bálon, akkor először maradj velük, és hagyd, hogy bemutassanak az ő ismerőseiknek. #img4#
Velük aztán már elkezdhetsz beszélgetni, főleg akkor, ha a bemutatásból az is kiderül, mivel foglalkozik az illető. Ha nem nagyon tudod, miről is kellene csevegned egy atommagkutatóval például, akkor tégy fel inkább kérdéseket. Mindenki szereti, ha magáról beszélhet. Aztán pedig úgyis megfordul a dolog, és rólad érdeklődnek majd.
Rossz téma. Alapszabály: illeszkedj beszédtémában is ahhoz a környezethez, ahol vagy. Ha az Operabálra jutottál el, ne kezd el szidni a felső tízezret, hiszen pont közöttük mozogsz, és egy jótékonysági bálon se fejtsd ki a véleményedet arról, hogy szerinted az alapítványok sok pénzt tüntetnek el.
Szabó Fruzsina