Sok fiatal, aki azért használja a fájdalomcsillapítókat, hogy „csúcson” legyen, biztonságosabbnak tartja ezeket a szereket az utcai drogoknál, és nem tekinti őket függőséget okozónak. De valóban ez a helyzet? A válasz: nem.
A receptre kapható fájdalomcsillapítók olyan erős szerek, melyek mechanizmusa megakadályozza az idegrendszert az általunk fájdalomként érzékelt elektromos impulzusok továbbításában. A legtöbbjük az agy örömérzetet befolyásoló részeit is stimulálja. Így tehát elzárják a fájdalmat, ugyanakkor pedig a „csúcsra” kerülés érzését produkálják.
A receptre kapható legerősebb fájdalomcsillapítók ópium-szerűek, és opioidoknak nevezik őket. Előállításukkor figyelnek arra, hogy ugyanolyan hatást fejtsenek ki az idegrendszerre, mint a mákból származó drogok, például a heroin.
Az opioid fájdalomcsillapítók rövid időre eufóriát (fokozottan jó közérzetet, felfokozott érzelmi állapotot) okoznak, ám függőséget is kialakítanak. A fájdalomcsillapítók hosszú távú használata testi függőséghez vezethet. A test alkalmazkodik az anyag jelenlétéhez, és a szer abbahagyását követően erős elvonási tünetek jelentkeznek. A hozzászokás pedig azt jelenti, hogy nagyobb adagokra lesz szükség ugyanannak a hatásnak az eléréséhez.
Mint minden drog, a fájdalomcsillapítók is csak elfedik azt a fájdalmat, amely miatt szedik őket. Nem „gyógyítanak meg” semmit. Az, aki állandóan megpróbálja eltompítani a fájdalmat, egyre nagyobb és nagyobb adagokat szed, míg fel nem fedezi, hogy képtelen kibírni a napot drogok nélkül.
Az elvonási tünetek a következők: nyugtalanság, izom- és csontfájdalmak, álmatlanság, hasmenés, hányás, hidegrázás (libabőr), és a láb önkéntelen rángása.
Az opioidok egyik legnagyobb veszélye a légzési elégtelenség. A nagyobb adagok egészen addig a pontig lassíthatják a légzést, amíg az abba nem marad, és bekövetkezik a halál.
Testi és szellemi hatásai: székrekedés, hányinger, hányás, szédülés, zavarodottság, függőség, öntudatlanság, légzőszervi elégtelenség, a szívroham nagyobb kockázata, kóma, halál.
Nyilvánvaló, hogy a drogfogyasztás nem megoldás. Bármilyen nehéz is szembenézni a valósággal, a droghasználat következményei mindig rosszabbak, mint az a helyzet, amelyet valaki a drogok szedésével próbál elkerülni.
forrás:http://www.drogmentesklub.com/
(A fent leírt adatok Az igazság a fájdalomcsillapítókról című kiadványukból származnak.)
ÉLET-MÓD
Fájdalomcsillapítókat szednek, hogy csúcson legyenek!
Sok fiatal, aki azért használja a fájdalomcsillapítókat, hogy „csúcson" legyen, biztonságosabbnak tartja ezeket a szereket az utcai drogoknál, és nem tekinti őket függőséget okozónak. De valóban ez a helyzet? A válasz: nem.

6 egyszerű tipp lakásból házba költözéshez
Nőként sokat kombinálunk, ami időnként bosszantó, de néha nem is rossz szokás. Kiváltképp akkor, ha olyan szituáció előtt állunk, mint egy lakásból való költözés az új családi házba.

Hogyan őrizd meg bőröd frissességét a nyári hónapokban?
Amikor a meleg napokon pihenni indulunk, mindenki szeretné a legjobb formáját hozni, és ebben a bőrünk ápolása különösen fontos szerepet kap.

Viszkok Fruzsi tippje: tartós szőrtelenítés otthon is
Az otthoni tartós szőrtelenítés egyre népszerűbb megoldás azok körében, akik szeretnének hosszú távon megszabadulni a nem kívánt szőrszálaktól anélkül, hogy időt és pénzt áldoznának drága szalonkezelésekre.

Hogyan rendezd be a hálószobád, hogy valódi pihenőszigetté váljon?
A hálószoba sokkal több, mint egy hely, ahová aludni járunk. Ez az otthon legintimebb tere, ahol kikapcsolódunk, megpihenünk, és új energiával töltődünk fel. Éppen ezért fontos, hogy a berendezése ne csak ízléses, hanem funkcionális és kényelmes is legyen. Cikkünkben összegyűjtöttük a legfontosabb szempontokat, hogy a hálószobád ne csak szép, hanem élhető és nyugodt tér is legyen.

Hogyan szoktasd hozzá kutyádat a szobakennelhez?
A szobakennel sok gazdi fejében még mindig a „bezárás” fogalmával él együtt, pedig valójában épp az ellenkezője: egy jól bevezetett kennel nyugalmat, stabilitást és biztonságot ad a kutyádnak.

Így lesz stresszmentes az ételrendelés
Nőként nem mindig könnyű helytállni a mindennapokban, hiszen a munkahely mellett többnyire rájuk hárul a háztartás vezetése, a főzés és a gyereknevelés is.

Ne hagyd az utolsó pillanatra: így hozd formába a kertet nyárra
Amint megérkezik a tavasz, a kert újra életre kel, de csak akkor, ha mi is készen állunk rá.

Az éves megyei matrica előnyei a közlekedők számára
A 2015-ben bevezetésre került megyei matricák az elmúlt egy évtizedben egyértelműen igazolták létjogosultságukat, hiszen már jó ideje vezetik az eladási statisztikákat. Érdemes tehát megvizsgálni azt is, mi okozza ilyen mértékű keresettségüket.

Bosch: háromszor a Föld körül – 120 ezer sportkilométer 6 év alatt
Hatodszor is a Bosch az első helyen az országos Fut a cég versenyen

Ébredő életenergia – hogyan segít a kundalini jóga a nőknek?
A kundalini jóga a kedvesség és a tudatosság jógája, ebből adódóan ideális a gyengédebb nem képviselői számára. De miben és hogyan segíthet nekünk? Hogyan járul hozzá ez a jógaforma a belső tér megtapasztalásához? Ezekre a kérdésekre keressük a választ.