Életforma.hu

ÉLET-MÓD

Franz Ulrich -A feszültségforrásokról

Mi magunk is könnyen be tudjuk határolni azokat a feszültségforrásokat, melyek terhelik a szervezetünket. A testet különböző olyan fizikai behatások érik, melyeknek nyoma van az idegrendszerben is, ilyen pl. a sportolás, az egyes izomcsoportok erőltetése, a fizikai terhelések, (mint pl. az álló munka).

Amikor valaki változtat ezeken a megszokott fizikai behatásokon, pl. álló munka helyett ülő munkára vált, vagy abbahagyja a sportolást, azt nem csupán a teste, hanem az idegrendszere is lereagálja, és stresszként éli meg.
A másik fontos hatás, ami a testet éri, azzal kapcsolatos, hogy hogyan szokta levezetni valaki a feszültséget, ezek egyénre jellemző szelepek. Az évek óta beidegződött sémák megváltoztatása szintén plusz feszültséget gerjeszt.

Szintén fontos feszültségforrás a munka. A munkahelyünket azért is érdemes gondosan megválasztanunk, mert napunk nagy részét együtt töltjük a munkatársainkkal (nem véletlen, hogy együtt dolgozó nőknek még a menstruációja is összerendeződik egy idő után), ezért tudatában kell lennünk annak, hogy munkahelyi környezetünk, a kollégáinkkal, főnökünkkel való konfliktusaink is építhetnek blokkokat. Egy munkahelyen az elfojtott, ki nem mondott érzések, problémák is hatnak az ott dolgozókra, mert a tudatalatti "veszi" az impulzusokat.

 Hasznos tanácsok a munkahelyen:

  • Ha valaki ülőmunkát végez, pl. 8 órán át a számítógépnél ül, tudnia kell, hogy elszorítja a fenekén, combján húzódó vastag ereket, és izmokat, ez pedig nagyon káros! Ezért legalább 1 óránként mindenképpen álljunk fel, pár percig mozgassuk át a testünket!
  • Nem véletlen, hogy sok helyen (pl. Japánban) már kötelezővé teszik a munkahelyi tornát, máshol pedig (pl. Németországban) teljesen természetes, hogy az irodában van pihenőszoba is, hiszen a munkaadók tudják, hogy egy rövid pihenés után jelentősen megnő a teljesítmény is. Amennyiben lehetséges, iktasson be rövid szüneteket munkavégzés közben!

A magánéleti válságok még súlyosabb nyomokat hagynak a testünkben, pl. ha egy nőt megcsal a férje, azt - akár tud már róla, akár nem - a kezelésen észreveszem, mert a teste jelzi nekem, megtalálom az adott helyen a blokkokat. A stresszt, a feszültséget meg kell tanulni kezelnünk, ehhez a legfontosabb, hogy megtanuljuk az elengedést. Figyeljük csak meg a saját életünkben, hogy az igazi nagy problémák önmagukat oldják meg, ha bezárul egy ajtó, kinyílik egy másik, minden vég valami újnak a kezdete

Ezért nem szabad kapaszkodni kiüresedett kapcsolatokba, rossz munkahelyekbe, minket romboló helyzetekbe. Persze, ha nyakig benne vagyunk egy adott helyzetben, fájdalmas ez az elengedés, de később, ha majd rálátásunk lesz erre az időszakra, nyilvánvalóvá válik, hogy jó volt ez így.

Folyt köv.

  •  


6 egyszerű tipp lakásból házba költözéshez

6 egyszerű tipp lakásból házba költözéshez 

Nőként sokat kombinálunk, ami időnként bosszantó, de néha nem is rossz szokás. Kiváltképp akkor, ha olyan szituáció előtt állunk, mint egy lakásból való költözés az új családi házba.
Hogyan őrizd meg bőröd frissességét a nyári hónapokban?

Hogyan őrizd meg bőröd frissességét a nyári hónapokban? 

Amikor a meleg napokon pihenni indulunk, mindenki szeretné a legjobb formáját hozni, és ebben a bőrünk ápolása különösen fontos szerepet kap.
Viszkok Fruzsi tippje: tartós szőrtelenítés otthon is

Viszkok Fruzsi tippje: tartós szőrtelenítés otthon is 

Az otthoni tartós szőrtelenítés egyre népszerűbb megoldás azok körében, akik szeretnének hosszú távon megszabadulni a nem kívánt szőrszálaktól anélkül, hogy időt és pénzt áldoznának drága szalonkezelésekre.
Hogyan rendezd be a hálószobád, hogy valódi pihenőszigetté váljon?

Hogyan rendezd be a hálószobád, hogy valódi pihenőszigetté váljon? 

A hálószoba sokkal több, mint egy hely, ahová aludni járunk. Ez az otthon legintimebb tere, ahol kikapcsolódunk, megpihenünk, és új energiával töltődünk fel. Éppen ezért fontos, hogy a berendezése ne csak ízléses, hanem funkcionális és kényelmes is legyen. Cikkünkben összegyűjtöttük a legfontosabb szempontokat, hogy a hálószobád ne csak szép, hanem élhető és nyugodt tér is legyen.
Hogyan szoktasd hozzá kutyádat a szobakennelhez?

Hogyan szoktasd hozzá kutyádat a szobakennelhez? 

A szobakennel sok gazdi fejében még mindig a „bezárás” fogalmával él együtt, pedig valójában épp az ellenkezője: egy jól bevezetett kennel nyugalmat, stabilitást és biztonságot ad a kutyádnak.
Így lesz stresszmentes az ételrendelés

Így lesz stresszmentes az ételrendelés 

Nőként nem mindig könnyű helytállni a mindennapokban, hiszen a munkahely mellett többnyire rájuk hárul a háztartás vezetése, a főzés és a gyereknevelés is.
Ne hagyd az utolsó pillanatra: így hozd formába a kertet nyárra

Ne hagyd az utolsó pillanatra: így hozd formába a kertet nyárra 

Amint megérkezik a tavasz, a kert újra életre kel, de csak akkor, ha mi is készen állunk rá.
Az éves megyei matrica előnyei a közlekedők számára

Az éves megyei matrica előnyei a közlekedők számára 

A 2015-ben bevezetésre került megyei matricák az elmúlt egy évtizedben egyértelműen igazolták létjogosultságukat, hiszen már jó ideje vezetik az eladási statisztikákat. Érdemes tehát megvizsgálni azt is, mi okozza ilyen mértékű keresettségüket.
Bosch: háromszor a Föld körül – 120 ezer sportkilométer 6 év alatt

Bosch: háromszor a Föld körül – 120 ezer sportkilométer 6 év alatt 

Hatodszor is a Bosch az első helyen az országos Fut a cég versenyen
Ébredő életenergia – hogyan segít a kundalini jóga a nőknek?

Ébredő életenergia – hogyan segít a kundalini jóga a nőknek? 

A kundalini jóga a kedvesség és a tudatosság jógája, ebből adódóan ideális a gyengédebb nem képviselői számára. De miben és hogyan segíthet nekünk? Hogyan járul hozzá ez a jógaforma a belső tér megtapasztalásához? Ezekre a kérdésekre keressük a választ.