A gyógynövényekkel történő orvoslás évezredekre nyúlik vissza, napjainkban egyre nagyobb reneszánszát éli a különböző gyógynövénykivonatokkal történő megelőzés és gyógyítás. A kivonatokat számos területen alkalmazhatjuk a sebgyógyítástól, a felfázásos betegségek gyógyításán át, az izomfájdalmak, mozgásszervi betegségek kezeléséig vagy a különböző hangulatváltozások javításáig.
Enyhébb húgyúti fertőzésekre például a tőzegáfonyát, zúzódásokra az árnika virágot, májvédelemre a szilamarint javasolják, alvászavarokra a citromfű levél, depressziós állapotokban az orbáncfű, visszérgyulladásokra a vadgesztenye, a fokhagyma kivonata segítheti a gyógyulási folyamatokat - hogy csak néhány gyakrabban használt gyógynövény alkalmazását említsük.
A gyógynövények jótékony hatásával számos, krónikus betegség orvosolható, a gyógynövény-kivonatokban rejtőző „életesszenciák" immunrendszerünk erősítését, azaz a betegségekkel szembeni fokozott ellenállás kialakítását segítik. Rendszeres fogyasztásukkal láthatatlan védőpajzzsal vesszük körbe magunkat, a gyógynövényekben található természetes vegyületek megedzik szervezetünket.
Nem szabad azonban megfeledkezni arról, hogy a gyógynövénykivonatok jelentős mennyiségben tartalmazzák az adott gyógynövény hatóanyagait, ezért, bár nincs különösebb kockázata alkalmazásuknak, de minden esetben alaposan olvassuk el, a gyógykészítmény leírását, ismerjük meg annak hatóanyagtartalmát, s ha a hagyományos gyógyszerek mellett alkalmazzuk azokat, kérjük ki szakember véleményét.
Forrás:Inspira Kft.