Ez a központ olyan ötezer fős kórház volt, amelyben a Zhineng csikung módszerével gyógyítottak, ám korszerű, nyugati eszközökkel diagnosztizáltak és ellenőrizték, dokumentálták az eredményt.
A csikung szó egyre ismertebben cseng idehaza is. Ősi kínai energiatorna, amely a bennünk levő életerőt, és a természet energiáit használja. A harcművészeti, gyógyító és ezoterikus ágai a legismertebbek. A gyógyító csikung a hagyományos kínai orvoslás szerves része az akupunktúra és a gyógynövények használata mellett.
Sokáig elvonultan gyakorolták, évezredeken át bölcsek, szerzetesek kiváltsága volt. A nagy változást a múlt század végének „csikung hulláma” hozta meg. Ekkor kezdte az állam komolyan támogatni a kutatásokat, azt, hogy a régi, titkos technikák és tudás tömegek egészségén segítsen. Konferenciákat szerveztek, könyveket adtak ki, kísérleteket végeztek.
A ma legnépszerűbb irányzatok jó része ekkor született – köztük a Zhineng csikung is. Ezt Pang Mind doktor hozta létre az 1980-as években. Tizennyolc ősi gyakorlat nagymestereként modern, tudományos rendszert kívánt létrehozni. Az ősi technikák közül átvette, amit a legjobbnak ítélt; a taoista, buddhista és konfuciánus elveket a modern tudományos gondolkodással ötvözte. Az eredmény olyan csikung rendszer lett, amelyet hivatalos kínai felmérés nyilvánított a leghatékonyabb egészségmegőrző és gyógyító csikungnak.
A Zhineng szóból a zhi bölcsességet jelent, a neng energiát. Vagyis a Zhineng a mozdulatok, a légzés és a hangok mellett főként az elme erejét használja. Így hangol rá az univerzális csire, s hozza létre test és elme, ember és természet, külső és belső harmóniáját – az egészséget.
A Központ 2000-ben politikai okokból bezárt, a mesterek, tanítók szétszóródtak, és az irányzat így terjed tovább, s tán jobban hódít, mint valaha.
A stílus Kínán kívül Amerikában és Nyugat-Európában is egyre népszerűbb, éppen az eredményessége miatt. Magyarországon a Gyógyító Bölcsesség Csikung Iskola tanítja.