Fizikai terhelés, elsősorban a futás. Azért az asztmás gyerekeket nem kell feltétlenül eltiltani a testnevelésóráktól, de tanácsot kell kérni a orvostól, hogy milyen mozgásfajtákat végezhet kockázat nélkül, valamint a betegnek is tudnia kell az első árulkodó jelre, hogy itt kell abbahagyni a gyakorlatokat. Ám az biztos, hogy az úszás kifejezetten jó hatással van a tüdőre és a légutakra.
Por. A házipor, benne a poratka óriási veszélyt rejt magában, úgyhogy próbáljunk a lakásban minél inkább megszabadulni az atkáktól. De háziállatot se tartsunk, ugyanis a szőr is kiválthat rohamot, ahogy a penészgomba, valamint a pollen is, ezért pollenszezonban ne menjenek a természetbe.
Légúti fertőzések. A fertőzések, mint amilyen a megfázás, sokkal érzékenyebbé teszik a már egyébként is érzékeny szerveket.
Hideg időjárás. A hideg levegő belégzése és a különböző fronthatások is előidézhetnek rohamot, de ez nem jelenti azt, hogy ne mehetnének ki a szabadba télen. Egyszerűen csak óvatosabban tegyék ezt, mint egészséges társaik.
Dohányzás. Ez talán a legveszélyesebb, bár az orvosok szerint az igazi asztmás már nem is tud dohányozni, mert rögtön rosszul lesz tőle.
Pszichés megrázkódtatások. Hozzájárulnak a beteg állapotának romlásához, hiszen a stressz eleve gyengíti az immunrendszert, a sírás és a nevetés pedig közvetlenül is előidézhet görcsöt.
Ezeken kívül bizonyos ételek is károsak, valamint egyes esetekben a fájdalomcsillapítók is, de az asztmás ember egy idő után tudni fogja, pontosan mit is kell kerülnie.
SZF