Mosolyogni szükséges, de csak akkor, ha a fogsor egészséges, s nem utolsósorban fehér. A szájhigiéné ezért egyre nagyobb szerepet kap, s vele együtt a fogfehérítés is. A fogak színét a veleszületett természetes színárnyalat és a fogzománc esetleges elszíneződése befolyásolja.
A fogat sokféleképp fehéríthetjük: most a speciális fogpasztával végzett fehérítésről lesz szó.
Ez a módszer nagyon kíméletes, biztonságos, hozzáférhető és hatásos, mert orvos nélkül otthon is végezhetjük. Így könnyen megszabadulunk a csúnya foltoktól, amelyeket a dohányzás, továbbá a fekete tea, vörösbor, kávé okoz.
Egy felmérés szerint az egészséges életmódot folytató emberek többsége hajlandó fehéríteni a fogát, de csak természetes módon, elutasítja viszont az agresszív beavatkozásokat. A kíméletes, fokozatos, ugyanakkor hatékony fogfehérítés a legjobb mód arra, hogy egészséges, ragyogó fogsorunk legyen, s ebben sokat segíthetnek a gyógynövények.
A gyógynövényekről szóló első írásos feljegyzések i. e. 3000-ből származnak. A legrégebbi komplex mű erről a kérdésről i. e. 2698-ban Kínában született. A következő úttörő munka 100 évvel később látott napvilágot.
A gyógynövényeket a konyhában ételízesítésre, tartósításra, tea-, bor- és likőrkészítéshez használják. Ezenkívül tisztítják a levegőt. A levendula például illatossá teszi a ruhaszekrényt, elűzi a molyt, néhány növény pedig elriasztja a hangyát, legyet, sőt még az egeret is. A citrom és a rozmaring sokáig a két legfontosabb fertőtlenítőszer volt. A gyógynövények legfontosabb szerepe azonban a szépségápolásban és a természetgyógyászatban van.
A citrom például nagyszerűen frissít és gyógyít. Ezenkívül fehéríti a fogakat, és eltávolítja róluk a színező anyagok okozta foltokat, ezenkívül számos kórokozót is elpusztít. Valósággal rendet teremt a szájüregben: megsemmisíti a kórokozókat, és védi a természetes mikroflórát. A borsmentával együtt legyőzhetetlen és felbecsülhetetlen párost alkot.
Forrás: www.ujszo.com